Çözüldü HP Victus 16 şarjdayken CPU aşırı ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UtkuBT

Kilopat
https://www.hepsiburada.com/hp-vict...sinabilir-bilgisayar-7p637ea-pm-HBC00004G4KY5

Yaklaşık 2 ay önce aldım. Oyunlarda şarja takılı değilken ısınmadan iyi performans alıyorum fakat şarja taktığım gibi ani bir fan hızı yükselmesi ve 90 derecelere kadar ısınmayla karşılaşıyorum. Fan max RPM'de çalışıyor ona rağmen 80-90 dereceler oluyor. Oyun düşük ayarlarda olsa bile cayır cayır yanıyor. Ne yapmam gerek, normal mi bu yoksa servise yollamalı mıyım ya da başka bir yol?

• Ekran Kartı Hafızası 8 GB
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce RTX 4060
  • Ram (Sistem Belleği) 16 GB
  • İşlemci Intel Core i7 13700H

Çözüm
Kardeşim eğer korsan oyunu düzgün bir yerden indirdiysen ısınma sorunu yapmaz bende özellikle son olaylardan sonra birçok oyunu korsan oynadım herhangi bir sıkıntı yapmadı bir de CPU ve GPU değerlerini ayrı ayrı yazar mısın?

cpu.png

gpu.png

CPU yakalayamadım ama package 89'du. Korsan dediğim oyundan az önce aldığım değerler.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için. Ben yaptım ve 80-90 derecelerden şu an şarjda Ultra ayarlarda 70-80 FPS ile Max 65 derece görüyorum işlemciyi.
Kardeşim eğer korsan oyunu düzgün bir yerden indirdiysen ısınma sorunu yapmaz bende özellikle son olaylardan sonra birçok oyunu korsan oynadım herhangi bir sıkıntı yapmadı bir de CPU ve GPU değerlerini ayrı ayrı yazar mısın?

cpu.png

gpu.png

CPU yakalayamadım ama package 89'du. Korsan dediğim oyundan az önce aldığım değerler.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar için. Ben yaptım ve 80-90 derecelerden şu an şarjda Ultra ayarlarda 70-80 FPS ile Max 65 derece görüyorum işlemciyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı