HP Victus 16 vs Acer Nitro 5 R7 6800H vs Acer Nitro 5 i7 12700H

1678221084920.png

Hocam istediğiniz bu mudur?

Evet, panel bu.

Evet, panel bu.

Anladım hocam da ben sitede kaç MS olduğuna dair bilgiyi göremedim? Kaç acaba?

25 ms değiştirilebilir olabilir mi? Çünkü Acer Nitro 5 sayfasında 3 ms olduğu söyleniyor. Yüksek ihtimalle ayarlama imkanı vardır diye düşünüyorum.

Bu arada şu anki bilgisayarım Acer Aspire ve ekran ms'i 8 olarak gözüküyor, yani gaming bir laptop'un ms'inin 25 olma ihtimali çok absürt geliyor kulağa. Umarım değiştirilebiliyordur.

Production State
Discontinued
p10.gif

Olarak gözüküyor acaba bu laptop'taki başka olabilir mi? 😔

Hocam yeni bilgi buldum şöyle, doğru mu değil mi bilmem ama bir ümit ışığı benimki de:
"A black-white-black response time of 25ms is close to a gray-to-gray response time of 5ms."
Yani diyor ki orada 25 yazıyor ama bu direkt olarak bildiğimiz MS değil, aslında 5 MS gibi bir değere denk geliyor.

Son düzenleme:
Production State
Discontinued
p10.gif

Olarak gözüküyor acaba bu Laptop'taki başka olabilir mi? 😔

Hocam yeni bilgi buldum şöyle, doğru mu değil mi bilmem ama bir ümit ışığı benimki de:
"A Black-white-Black response time of 25ms is close to a gray-to-gray response time of 5ms."
Yani diyor ki orada 25 yazıyor ama bu direkt olarak bildiğimiz MS değil, aslında 5 ms gibi bir değere denk geliyor.

Zaten, laptop panelleri btw tekniğiyle ölçülüyor bu sebeple yüksek değerler görebiliyorsun. Aslında bu ölçüm tekniği bayağı eski bir teknik ama laptoplarda bu şekilde ölcüyorlar, sebebi hakkında fikrim yok ama amacı vardır illaki. Çoğu insan bu sebeple yükseliyor, forumda da çokça örnekleri var bu sayıya yükselenlerin. GtG'yi masaüstü monitorlerinde söylenilen değerin ölçüm tekniği olarak düşünebilirsin.

Geri
Yukarı