HP Victus i5 12500h + RTX 3060 laptop nasıldır?

Bütçe
22000

Empire of game

Centipat
Daha fazla  

Merhaba, şu bilgisayarı gözüme kestirdim işlemcisi gayet güzel 12. Nesil, GPU'su ise RTX 3060 ama TDP hatırlayamadım, bilgisayar tam benlik gibi duruyor oyun tarafında Forza, NFS gibi yarış oyunları, Online FPS oyunları oynarım CS:GO gibi öyle AAA oyunları pek oynamam oynarsamda orta ayarlarda 60+ FPS alsam yeter ve bence zaten 3060 DLSS ile birlikte işimi görür gibi :). İşlemci tarafında da her türlü kodlama, yazılım işlerinin altından kalkar diye düşünüyorum. Günlük kullanım bakımından ise 16.1 iyi gibi geliyor boyutu büyütmeyip çerçeveyi inceltmeleri gizel olmuş, Type-C'den şarj olması da güzel olmuş ve bir de 30 dk da şarjı yarıya çıkıyor diye bir şey duydum ama arkasını pek aramadım bir bakarım.
Ben seneye inşallah yazılım müh. Düşünüyorum onun için almak istiyorum ve dediğim oyunları da oynatsın istiyorum. Başka bir bilgisayar öneriniz varsa yazmanızı isterim, Masaüstü PC önermeyin lütf€n ben yanımda taşımayı seviyorum mesela telefonumu sağ cebimde hissetmeyince rahatsız olan biriyim 🤣
Bir de sorum olacak aynı modelin 12500h ve RTX 3050'li modeli işimi görür mü? Görür gibi geliyor ama VRAM çok sıkıntı yaşatıyormuş pek bilemedim onda soruyorum. İyi ginler dilerim şimdiden fikirleriniz için çok teşekkür ederim 😇

3050 uzun ömürlük açısından bütçe varken pek tercih edilmemeli, pil ömrünü onemsemiyorsaniz bütçe dahilinde işinizi görecek model.

Vatan Computer'den aynısını aldım 8 GB olanını AutoCAD 2021 programı kullanıyorum işlemci çok düşük güçte çalılıyorkem RAM %77 de tgup ısıyalım programı açıkken ve rapor alırken YouTube'dan video izliyorum bu arada 28" bir monitöre bağlayarak çift monitör yaptım RAM %80 civarı ve işlemci ise gayet normal seviyede oyun açtığımda ise fan hızlanıyor ses rahatsız etmesemde duyuluyor RAM kurtarıyor fakat 16 GB olması daha iyi olur ben çoknadir oyun oynadığım için işimi fazlasıyla görüyor. Isınma konusunda eli yakmaya ak bir sıcaklık veriyor bence normal ekranın sallaması biraz var fakat beni o kadar da rahatsız etmedi. Genel olarak eskiden kullandığım DDR4 kullandığım masaüstü bilgisayarım ile arasında şu an baktığımda bir miktar bu laptop önde.

Bu arada 2 yıllık antivirüs programı aldım crackli programlar kullanıldığında yazılımsal bir sorun ile karşılalıldığında eğer lisanslı virüs programı ile önlem alınmazsa garantiden çıktığını söylediler 300 TL indirim aldım ve 1250 TL'lik virüs programını kampanyadan 600 TL'ye kurdurdum tüm güncellemeleri BIOS dahil yaptım güzel oldu 3050 serisi almayın 1660 Ti ekran kartı bile 3050'den daha iyi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı