Elektronik HP Victus i7-13700H - RTX4070 38.999 TL

Borgore

Kilopat
Son düzenleme:
4070'li en ucuz laptop. GPU TDP değeri 120 watt ve MUX Switch mevcut sanırım.

Laptoptan pek anlamıyorum nasıl alınır mı bu cihaz soğutması vs iyi mi?

3050 Ti ve Ryzen 7 6800'li versiyonunu kullanıyorum. Memnun değilim. Kasa kalitesi ortalama. İşlemci aşırı ısınıyor boşta sistem 70 derecelerde. Batarya performansı berbat. 4 ay oldu alalı sadece video izlediğimde bile Max 2 saat 45 dakika sonra kapanış. Ayrıca sistemde çok sık fare imleci donmaları ve takılmalar mevcut. Belki Windows kaynaklıdır ama birçok güncelleme geldi gitti halen devam. Bu takılma konusunu çok yaşayan olmuş. Kısacası almak isteyenlere önermem. ASUS veya MSI muadillerine baksınlar derim.

5600H ve RTX 3050'li Victus üzerinden yazıyorum ve 1440p monitöre bağlı kullanıyorum. İşlemci 50, ekran kartı 40 derece. İçini de açtım bilgisayarın gayet iyi yapılmış olduğunu gördüm. Ekranı da 16''. Bence tam f/p.
ss.png

Hocam bu ürün hakkında pek bilgim yok fakat aklımda kaldığı kadarıyla kasa kalitesi ve soğutma konularında yetersiz bir seri diye biliyorum. Kullanan veya kesin bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa daha doğru olur.
Alalı 1 2 ay oldu soğutma konusunda tek sorun benim açımdan fan sesi onu da kulaklık takarak sonumleyebilirsin bilgisayarın tasarımı güzel şık duruyor 1 tb dahili ssdsi ve 2. M2 slotu da mevcut fakat 2 eksisi de var ekran kartının 120 w olması 140 olsa daha hoş olurdu ve ekran 144 hz bunlar dışında sorun yaşadım diyemem ısınma sorunu Omen gaming hub otomatikte çok rahat halloluyor uygulama kendisi hallediveriyor alacak arkadaşlara önerim altına soğutucu takmayın daha fazla ısıtır bilgisayarı soğumadan ziyade ve zemin temasli değil altına destek koyarak kullanın fanlsr güçlü çektiği için blokların toz birikebiliyor

Alalı 1 2 ay oldu soğutma konusunda tek sorun benim açımdan fan sesi onu da kulaklık takarak sonumleyebilirsin bilgisayarın tasarımı güzel şık duruyor 1 tb dahili ssdsi ve 2. M2 slotu da mevcut fakat 2 eksisi de var ekran kartının 120 w olması 140 olsa daha hoş olurdu ve ekran 144 hz bunlar dışında sorun yaşadım diyemem ısınma sorunu Omen gaming hub otomatikte çok rahat halloluyor uygulama kendisi hallediveriyor alacak arkadaşlara önerim altına soğutucu takmayın daha fazla ısıtır bilgisayarı soğumadan ziyade ve zemin temasli değil altına destek koyarak kullanın fanlsr güçlü çektiği için blokların toz birikebiliyor
Eklemeyi unutmuşum bu laptopta kasa kapağı açılınca garanti gitmiyor diye biliyorum m2 ssd takmak isterseniz ek olarak veya fan girişini temizlemek için sökebilirsiniz gene de emin olun aldığınız yere danışın 2x ddr5 slot var 16 gb göründüğü gibi artırma yapmak isterseniz gene yapabilirsiniz önümüzdeki zamanda ben düşünüyorum yapmayı ihtiyacım olursa

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı