HP Victus laptopun ses seviyesi değişmiyor ve mikrofonu algılanmıyor

506983

Decapat
HP Victus serisi laptopumun başlıkta yazdığı gibi ses seviyesini değiştiremiyorum. Sürekli aynı ses seviyesinde ve cızırtılı gibi. Bir de bilgisayarımın kendi mikrofonu olmasına rağmen açamıyorum, bilgisayar algılamıyor. Yazılımsal bir problem olduğunu düşünüyorum çünkü eskiden böyle bir sorun yaşamıyordum. Yardımcı olabilir misiniz?

Driver'ı birçok defa kaldırmayı da denedim. Realtek'in 2022 tarihindeki bir driver'ını da yüklemeyi çalıştım fakat işe yaramadı.

Merhaba. Cihazınızın model bilgilerini verebilir misiniz? Bir de driver kaldırmayı denediğinizi söylemişsiniz. Nasıl bir yol izlediniz?

Merhaba. HP Victus Gaming 15-FB0004NT serili cihaz olmalı yanlış bakmadıysam.

Driver'ı "Aygıt Yöneticisi" üzerinden kaldırmayı denedim birkaç sefer.

Boşuna konu açıyoruz bu forumda :)

Son düzenleme:
Hocam bildiriminiz gelmedi, ya da ben fark edemedim. Bu yüzden özür dilerim. DDU ile güvenli modda tamamen kaldırıp, yeniden başlattıktan sonra, tekrar sıfırdan driver kurulumu yapar mısınız?

Hocam bildiriminiz gelmedi, ya da ben fark edemedim. Bu yüzden özür dilerim. DDU ile güvenli modda tamamen kaldırıp, yeniden başlattıktan sonra, tekrar sıfırdan driver kurulumu yapar mısınız?

Yok; yanlış anlamayın hocam, ben size hitaben söylemedim. Koskaca sitede insanların yardım etmemesi bazen sinir bozucu oluyor maalesef.

Deneyeceğim birazdan.

Driver kurulumunu nasıl yapmalıyım; HP'nin sitesinde 2 tane Realtek driver'ı var, onlardan birini mi indirmeliyim?

Son düzenleme:
Link vermediğiniz için bir şey söyleyemeyeceğim. Ancak en güncel olanı ve işletim sisteminizle uyumlu olanı olur her zaman.

İşim vardı, yazamadım hocam pardon. Şimdi HP'nin bana sunduğu driver'lar bunlar. Ancak internetten arattığımda 2023 versiyonunun bozuk ve sıkıntılı olduğuyla ilgili paylaşımlar gördüm. Bu yüzden 2022 versiyonunu indirsem diyorum.
1706812191804.png

Link vermediğiniz için bir şey söyleyemeyeceğim. Ancak en güncel olanı ve işletim sisteminizle uyumlu olanı olur her zaman.
Güvenli modda açtıktan sonra, dediğiniz program üzerinden kaldırmayı başardım. Daha sonra ise yukardaki attığım resimde olan 2022 versiyonlu driver'ı kurdum. Ancak bu sefer direkt ses gitti, hiç ses yok.

Bu attığım ekran görüntüsünden "High Definition Audio Aygıtı" aygıt yöneticisi üzerinden Realtek için güncelledim ve ses sorunu düzeldi. Fakat şimdi de mikrofonum düzelmedi. Yani laptopun kendi mikrofonu çalışmıyor.

1706814262259.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı