HPE-565AT Windows 10 Intel HD Graphics Sürücüsü

baris101

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Mavi ekran hataları sonucu sorunun driver kaynaklı olduğunu forum aracılığı ile anlamış oldum. AIDA64 raporum ve minidump dosyalarım ektedir. Bilgili arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Not: AIDA64 raporu DDU ile NVIDIA sürücü kaldırıldıktan sonra alınmıştır. Amacım NVIDIA sürücüsünü kaldırıp Intel HD Graphics sürücüsünü kurmaktı fakat aygıt yöneticisinde dahil gözükmüyor. Intel'in sitesinde ilgili sürücüyü buldum fakat yüklenirken hata alıyorum Windows 8'e kadar desteklediği için sanırım. AIDA64 raporunda da etkin değil olarak gördükten sonra konu açmaya karar verdim. Ayrıca masaüstü bilgisayar eski olduğundan dolayı HP'nin kendi sitesinde Windows 10'a ait driver bulunmuyor. Kendi kendime bulabildiklerimi yükledim fakat mavi ekrana sebebiyet verdi. Ricam güncel olmayan ya da yanlış yüklenmiş sürücülerde de yardımcı olur musunuz?

Bilgisayarın marka ve modeli:

HP Pavilion Elite HPE-565at Desktop PC Product Specifications | HP® Customer Support

İlgili dosyalar:
HPE-565at Report
Minidump

@Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak BIOS güncel değil güncelleyin:

İntel yükleyemezsin harici GPU'yu çıkartmadan. Harici GPU'da sorun mu var niye İntel yüklemeye çalışıyorsunuz?
Sisteminiz Win 10 destekli değil o yüzden sorunlar yaşamanız normal. Windows 10 da güncel değil zaten kullandığınız.

İlk olarak Win 10 kullanacaksanız güncel olanı format ile geçip harici GPU sürücünüzü kurup test edin.

İlk olarak BIOS güncel değil güncelleyin:

Intel yükleyemezsin harici GPU'yu çıkartmadan. Harici GPU'da sorun mu var niye Intel yüklemeye çalışıyorsunuz?
Sisteminiz Win 10 destekli değil o yüzden sorunlar yaşamanız normal. Windows 10'da güncel değil zaten kullandığınız.

İlk olarak Win 10 kullanacaksanız güncel olanı format ile geçip harici GPU sürücünüzü kurup test edin.

SSD almıştım temiz kurulumla güncel Windows 10 sürümüne geçiş yaptım. Bir de VGA kablo ile görüntü alıyordum. HDMI kablo da almıştım. Ona geçiş yaptım. Bu işlemlerden sonra bir kez daha verdi mavi ekran hatasını. Sonrasında sizin söylediğiniz gibi BIOS güncellemesini yapmayı unuttuğumu fark ettim. BIOS güncelleştirmeyi başarılı bir şekilde yaptım. Şu anda iki gün oldu bir sorun görünmüyor. Sorun sanırım BIOS'un güncel olmamasıymış. Benim yaşadığım gibi bir sorun yaşayacak arkadaşlara yol göstermesi için yazıyorum.
Tekrardan çok teşekkürler @Murat5038.

Geri
Yukarı