HTC One Güncelleme Sırasında "Warning Security" sorunu

Engin Çelenk

Hectopat
Merhaba,

Ön Bilgi:

HTC One sahibiyim. Cihazıma bir süre önce "bootloader unlock" işlemi uyguladım ve güncellemeleri yükleyemediğimi fark edince, tekrar bootloader'ı kilitledim. Fakat kilitlediğimde bir şeylerin eskisi gibi olmadığını fark etmem uzun sürmedi. Artık bootloader ekranımda *LOCKED* değil, alt alta *TAMPARED* ve *RELOCKED* yazıyordu. Sorun yaratmayacağını düşünerek bunun üzerinde fazla durmadım.

Sorunum:

En son çıkan HTC One güncellemesini cihazıma yüklemek istediğimde, telefon baştan başlıyor ve kendi kendine bootloader ekranına giriyor ve bu sefer alt alta *TAMPARED*, *RELOCKED* ve *Security Warning* yazısı çıkıyor.

Fotoğraf:

ut4j4.jpg

Sorunumu çözmek için çaba gösterecek tüm üyelere şimdiden teşekkür ederim.

HTC Dev'den alacağınız code.bin ile bootloader'ı tekrar unlock edin.

Sonrasında telefonunuza RUU ile stock ROM ve stok Recovery yükleyin. Sonra da bootloader'ı tekrar kilitleyin. Artık OTA alabilirsiniz.

1. Unlock için:
    Kod:
    fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin
  2. Bu işlem sonrasında geçici olarak CWM veya TWRP yüklemeniz gerekebilir:
    Kod:
    fastboot flash recovery [dosya adı].img
    Sonra da:
    Kod:
    fastboot erase cache
  3. Akabinde br ROM indirin ve içinden boot.img dosyasını alın. Bu dosyayı flashlayın:
    Kod:
    fastboot flash boot boot.img
  4. Recovery > mounts and storage > mount usb storage deyin.
  5. Orijial HTC ROM.zip dosyasını SD karta kopyalayın.
  6. Wipe data /factory reset
  7. ROM'u flashlayın
  8. Reboot

Recep Bey,

Öncelikle çok teşekkürler ilginiz için. Söyledikleriniz içinde bilmediğim şeyler var, sanırım biraz uğraştıracak. Sizin dediklerinizi görmeden önce tesadüfen şöyle bir yöntem karşıma çıktı,

telefonumu tekrar unlock ettim, normal şartlar altında unlocked edilmiş telefonuma güncelleme yapamıyordum. Fakat sonra internet üzerinden htc'nin son stock recovery(11mb) dosyasını indirdim ve telefona yükledim. Telefonu açtığımda yeni güncellemeyi gördü ve başarılı bir şekilde kurdu.

Şimdi telefonu relocked durumuna getirmek dışında sizin dediklerinizi yapmazsam, bir sonraki güncellemeyi telefonum görmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
HTC Dev'den alacağınız code.bin ile bootloader'ı tekrar unlock edin.

Sonrasında telefonunuza RUU ile stock ROM ve stok Recovery yükleyin. Sonra da bootloader'ı tekrar kilitleyin. Artık OTA alabilirsiniz.

1. Unlock için:
    Kod:
    fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin
  2. Bu işlem sonrasında geçici olarak CWM veya TWRP yüklemeniz gerekebilir:
    Kod:
    fastboot flash recovery [dosya adı].img
    Sonra da:
    Kod:
    fastboot erase cache
  3. Akabinde br ROM indirin ve içinden boot.img dosyasını alın. Bu dosyayı flashlayın:
    Kod:
    fastboot flash boot boot.img
  4. Recovery > mounts and storage > mount usb storage deyin.
  5. Orijial HTC ROM.zip dosyasını SD karta kopyalayın.
  6. Wipe data /factory reset
  7. ROM'u flashlayın
  8. Reboot

Hocam gözünüzün yağını yiyeyim bir yardım edin.HTC Desire 816 telefonum şuan rootlu ve cwm yüklü.Ben güncelleme geldiginde güncellemeyi almak istiyorum ama alamıyorum.Yukarıdaki dediginizi yaptim olmadı.Başka sitelerden baktım olmadı.Bootloaderi relock yapmak istiyorum relock yapiyorum altında Security Warning yaziyor.CWM den stock rom flashlamaya çalışıyorum yüklemiyor cant mount tarzı bişey yaziyordu hatırlamıyorum şimdi.Fastboottan flashlamaya çalışıyorum data lenght is too large hatası aliyorum.SD karta zaten zip atmaya çalıştıgımda zipi atmiyor hata veriyor cannot copy item diye, başka bir telefona takip öyle atip denedim olmadı bi yardım edin gözünüzü seveyim kırıcam atıcam telefonu yoksa :(

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı