HTC One M8 RUU Flash Sorunu

Yusuf_bey

Hectopat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Meslek
Serbest
Merhaba Üstadlar ve Arkadaşlar.

Yaşadığım bir sorun yüzünden telefonumun bootloader kilidini açtım, TWRP Recovery yükledim ve 15-20 farklı rom denememe rağmen cihazdaki sorun düzelmedi. Bende cihazımı garantiye yollamak için cihazıma uyumlu RUU (Rom Update Utilty) Dosyasını indirdim. Rom yükleme yapmadan önce de sorunsuz bir şekilde çalıştırıp yükleyebildiğim RUU dosyası şimdi çalışmıyor.

Bu işlemlerden anlayan varsa daha ayrıntılı bir şekilde her şeyi anlatabilirim.

Sorun: "RUU InstallShield Wizard" Dosyası açılıyor, ön yükleme yapıyor ve sözleşmeyi kabul edip "ileri" dediğimde herhangi bir hata ve ya bildirim olmadan kapanıyor.

İlgilenen Arkadaşlar İçin Şimdiden Çokca ve Bolca Teşekkürler

RUU Çalıştı Ancak İşlem Yarım Kaldı Devam Etmiyor. Yeni Rom Flashlayamıyorum ve ne yapacağımı bilmiyorum. Cihaz Açılmıyor.

Edit:

Sorunu Çözdüm. Belki Gerekir Diye Ne Yaptığımı Anlatıyorum.​

Bu İşlemler den Sonra Cihazınıza Htc'nin vermiş olduğu tüm güncellemeleri yükleyebileceksiniz Fakat Cihaz Tamamen Orjinale Dönmüyor. Bu İşlem Cihazdan Sistem Güncellemelerini Alabilmenizi Sağlar

NOT: BURADA ANLATTIKLARIM HTC ONE M8 CİHAZININ TÜRKİYE MODELLERİ İÇİN GEÇERLİDİR. DİĞER ÜLKELERİN CİHAZLARIYLA DENEMENİZİ ASLA TAVSİYE ETMEM.

NOT: Linkleri Alta Ekledim.

1) Cihaz "UNLOCKED" olmalı. (Eğer benim yaptığım gibi şeyler yaptıysanız cihazın "UNLOCKED" olduğuna emin olun.)

2) En güncel "TWRP Recovery" yükleyin. Diğer Recoverylerden daha iyidir ve tavsiyemdir. (Cihazınıza uygun olan "TWRP" sürümünü kullanmaya dikkat edin.)

3) Bilgisayarınız Cihaz Hafızasını görüyorsa Cihaza, görmüyorsa Hafıza Kartınıza ya da Flash Belleğinize Linkteki backup dosyasını zipten çıkarın. (Flash bellek için "OTG" kablosu kullanmak gerekir)

4) Flash Bellek, Hafıza Kartı ya da Cihaz Seçeneklerinden Hangisini Kullanacaksanız onun içine "TWRP" diye bir klasör oluşturup o klasörün içine de "BACKUPS" adında bir klasör oluşturduktan sonra Zipten çıkardığınız klasörü kendi oluşturduğunuz "BACKUPS" klasörüne kopyalayın.

5) Cihazınızı kapatıp Bootloader Modunda Açın (Ses kısma+Güç Tuşu). Sonra Ses tuşları ile Recovery'e gelip Power tuşuna basın.

6) Recoverye girdikten sonra önce Full Wipe Yapın ve daha sonra Restore kısmından indirip hafızaya attığınız Backup'u seçin ve yüklemeye başlasın.

7) Yükleme bittikten sonra Recovery'de Wipe kısmındaki "Factory Reset" ile cihazı fabrika ayarlarına dödürün. (Wipe yapmayın sadece Wipe menüsünde alttaki barı kaydırarak Factory Reset'i yapın.)

8) İşlemler tamamlandıktan sonra cihazı Recovery'deki Seçeneklerden Bootloader modunda tekrar başlatın.

9) Geldik Son Adıma...
a) İlk önce cihazınıza ait "Orjinal Recovery" yani "Stock Recovery" Flashlayın. (Fastboot USB Modunda)

b) İkinci olarak da Cihazınızı "RELOCKED" Yapmalısınız.

Hepsi Bu Kadar. Anlatım Uzun Gibi Görünebilir Ama Adımlar Gayet Kolaydır.

Stock Nandroid Backup Dosyası Linki

M8_UL_TWRP_Nandroid_4.16.401.10_(inkl._preload-Ordner).rar | M8_UL_TWRP_Nandroid_4.16.401.10_(inkl._preload-Ordner).rar | by Krocko for One M8

Stock Recovery Linki (Son Sürüm)

recovery_4.16.401.10.img | recovery_4.16.401.10.img | by SoLdieR9312 for One M8

Dosya Ekleri

• mn.jpg
    19,7 KB · Görüntüleme: 837
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…