Çözüldü HTML resim ortalamama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

A.Kadir Gökçe

Centipat
Yer
Ankara/Turkiye
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı,Video Editör,HTML ve C# Kodlayıcı
Merhabalar, kodlarda <Center>,</Center>,<Align ="Center"> kodları çalışmıyor ve CSS bilmiyorum. Nasıl sabitleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bazen her ortalama yöntemi her durumda işi çözmeyebilir. Konu çözülmüş ancak genel bi cevap vermek istiyorum: "Bir nesneyi div içerisine alıp, genişliğini belirledikten sonra margin değerini auto verirseniz sağ ve sol dış boşluklardan ortalamış olursunuz."

Kod:
<div style="width:720px; margin:0 auto;">
<span>Bu yazıyı bir nesne olarak düşünüp ortalayalım.</span>
</div>

Bu yapı da oldukça sık kullanılan ve garantili bir ortalama yöntemidir. Unutmayın mutlaka width belirlemelisiniz.

Align attribute'u HTML5 tarafından desteklenmiyor, tarayıcılar şimdilik bu kodu kabul ediyorlar ancak ilerde böyle olacağı anlamına gelmiyor. Yani align attribute'u ve ayrıca center tagi HTML5'de bulunmayan fonksiyonlar. Dolayısıyla kullanmanızı önermiyorum.

Onun yerine CSS ile ortalama yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı