HTML web sitesine nasıl program eklenir?

RukiyySans

Centipat
Daha fazla  
Selamun Aleykum, bir web sitesi nasıl online yazılım çalıştırabilir? (online dönüştürücü gibi)

Atıyorum, C kullanarak bir çalıştırılabilir program yaptım ve onu web siteme gömmek istiyorum, nasıl yaparım?

Web sitene yazilan C kodunu calistiracaksan, yani kodun kendisini de kullanicilar yukleyecekse izole container calistirip, C compiler'i ile kodu compile edip ciktisini input ve output stream'lerine bind olarak calistiracaksin. Boylece programin ciktisini ve girdilerini Web sitene baglamis olursun.

Eger C kodunu da sen yaziyorsan backend uzerinde yeni bir process ile yazdigin executable'i calistiracaksin.

Birinci anlattigim yontemi cok basit sekilde docker image'i ile yapabilirsin.

Web sitene yazilan C kodunu calistiracaksan, yani kodun kendisini de kullanicilar yukleyecekse izole container calistirip, C compiler'i ile kodu compile edip ciktisini input ve output stream'lerine bind olarak calistiracaksin. Boylece programin ciktisini ve girdilerini Web sitene baglamis olursun.

Eger C kodunu da sen yaziyorsan backend uzerinde yeni bir process ile yazdigin executable'i calistiracaksin.

Birinci anlattigim yontemi cok basit sekilde docker image'i ile yapabilirsin.
Backend üzerinde hangi dili kullanarak ve hangi komutu kullanarak yapıcam peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı