Huawei B618S-22D hızı düşük

metin9856

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar.
Bir Vodafone hattım var. Red limitsiz tarifesi tanımlı ve internet sınırsız, hız kısıtı falan da yok. Evde altyapı olmadığı için Huawei B618S-22D modem ile bu hattı kullanıyorum. Vodafone direği yaklaşık olarak 2 km uzağımda ve full çekiyor. Şöyle bir sorunum var: Hattı kendi telefonum olan iPhone 7 Plus cihazıma taktığımda band 8'de +100 Mbps gibi bir hız alıyorken aynı konumda, aynı saatte hattı Huawei modeme taktığımda aynı band 8'de olsun, diğer bandlarda olsun 60-65 Mbps gibi bir hızda limitlenmiş gibi kalıyor. Çok rahat telefonda aldığım hızı geçmesi gerekir diye düşünüyorum modemden ve telefondan aldığım Speedtest sonuçlarımı fotoğraf olarak yüklüyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

36A44ED6-B5CE-4CE8-80B2-4C9383E7F065.jpeg

301A650A-8330-4CC1-8B4E-68DAC363C87D.jpeg

Modemde sorun olabilir. Telefonun mobil erişim noktasını açabiliyorsan aç.

Modem gayet stabil çalışıyor telefona göre, bu yüzden modem aldım zaten. Neden telefonumun ömrünü bitireyim şu durumda. Teşekkürler.

Cihazın yazılım güncellemesi varsa yapın ve sorun devam ederse bunu Vodafone'a bildirin.

Yazılım sürümüm şu an 11.196.01.02.170 fakat otomatik güncelleme olan versiyon değil sadece yerel güncelleme seçeneği var. İnternette bulduğum bütün linkler de kırık maalesef. Başka versiyonların yazılımları var fakat cihaz sadece sonu .170 olan yazılımları kurmaya izin veriyor. Yazılımdan kaynaklı olacağını düşünüyorum bende fakat bulamadım henüz. Vodafone ile görüştüğümde klasik olarak cihazınıza gelen sinyalinizde bir sorun var ben düzeltiyorum buradan cihazı kapatıp açın düzelecektir diyorlar. O da zaten bir işe yaramıyor.

Dosya Ekleri

• fff.PNG
    fff.PNG
    14,3 KB · Görüntüleme: 37
  • sdf.PNG
    sdf.PNG
    11,4 KB · Görüntüleme: 43
Merhaba ben modemin güncellemesini de yaptım 198 sürümüne ancak aynı sorun bende de mevcut. Telefonda 80-90 MB alırken modem 50.01 üstüne çıkmıyor yani bir kısıtlama mevcut gibi sanıyorum hat birleştirme olayından kaynaklı.

Güncelleme konusunda yardımcı olabilirim bayağı uğraşmıştım çünkü.

Daha tuhaf olan şey ise Poco F2 Pro telefon kullanıyorum eşimde mi 10 var onun telefon benimkinden 20-30 daha fazla hız alıyor.

Modemle ilgili bir kısıtlama olmaz sanıyorum bu cihazları Turkcell'de kullanıyorlar ve 100 150 MB hız alıyorlar.

Merhaba ben modemin güncellemesini de yaptım 198 sürümüne ancak aynı sorun bende de mevcut. Telefonda 80-90 MB alırken modem 50.01 üstüne çıkmıyor yani bir kısıtlama mevcut gibi sanıyorum hat birleştirme olayından kaynaklı.

Güncelleme konusunda yardımcı olabilirim bayağı uğraşmıştım çünkü.

Daha tuhaf olan şey ise Poco F2 Pro telefon kullanıyorum eşimde mi 10 var onun telefon benimkinden 20-30 daha fazla hız alıyor.

Modemle ilgili bir kısıtlama olmaz sanıyorum bu cihazları Turkcell'de kullanıyorlar ve 100 150 MB hız alıyorlar.
Merhaba,
Bende de aynı cihaz var. Yazılım güncelleme konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Geri
Yukarı