Huawei GT2 kalori ölçümü ne kadar doğru?

Hakan_SS

Kilopat
Daha fazla  
Huawei GT2 kullanıyorum. 1 saat yoğun yokuşlu bisiklet sürdüm. Fotoğrafta görüldüğü üzere 750 kalori yakmışım. Yanıltıcı geldi. Siz ne düşünüyorsunuz?
Screenshot_20220601-083034_Health.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı cihazı kullanıyorum, üreticisi de tıbbi bir cihaz olmadığı için referans alınmaması gerektiğini belirtmiş. Ki referans alınabilecek akıllı saat de yok diye biliyorum. Bu saatler, birkaç sensörden gelen veriyi birkaç algoritma ile işleyerek bir değer veriyorlar, sadece fikir edinmek adına kullanın.

Süre: 01:22 saat,
Mesafe: 16.13 Km,
Yakılan Kalori: 806 kcal,
Ortalama Hız: 11,73 km,
%25 yokuş yukarı,
%60 düz,
%15 yokuş aşağı.
Dün akşamki antreman sonuçlarım.
Saat: Amazfit Trex Pro.
Bu saatlarin çoğu kesin sonuçlar olmasada 3 aşağı 5 yukarı yakın sonuçlar veriyor diye biliyorum.

Şöyle diyeyim hocalarım, GT3 Elite kullanıyorum. Tıbbi bir ürün ile kalp atışını kıyasladım 1bmp fark var. + - kalp ritmi neredeyse tam doğru.

Huawei bu işlerde oldukça iyi . :)

Sizin de + - olarak doğrudur.

Ama kalori işi biraz düşündürücü. 🥶

Son düzenleme:
Şu GT2'lere de bi' HarmonyOS gelse de rahatlasak.

Süre: 01:22 saat,
Mesafe: 16.13 Km,
Yakılan Kalori: 806 kcal,
Ortalama Hız: 11,73 km,
%25 yokuş yukarı,
%60 düz,
%15 yokuş aşağı.
Dün akşamki antreman sonuçlarım.
Saat: Amazfit Trex Pro.
Bu saatlarin çoğu kesin sonuçlar olmasada 3 aşağı 5 yukarı yakın sonuçlar veriyor diye biliyorum.
Muhtemelen buradaki en doğru değer mesafe bilgisi.

Normal kilomdan 10kg fazlayım. Dedikleriniz gibi hiçbir aygıt kesin sonuç vermez. Ama bu akıllı saatler kalp ritmi, rakım gibi temel bilgileri sağlayabildiğinden yakın sonuçlar vereceklerdir. Her halükarda koşudan daha iyi kalori yakıyorsunuz.

Amatör bir bisikletçi olarak söylüyorum kesinlikle bisikleti yanlış ölçüyor.Dİğer spor dallarında doğru gibi zaten bu saatde özellikle koşuyu destekliyor sanırım bisiklet biraz arkaplanda kalıyor.

Az önce 8 km tempolu bir şekilde sürdüm 80 kgyim 180 kalori dedi.
Artık bisiklet kalori değerlerine bakmıyorum bu saatde.

Yeni konular

Geri
Yukarı