Huawei HG 521 Modem Yetersiz mi ?

ozaerden

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar 4 sene önce eve internet bağlatırken eski modemde wifi olmadığı için ttnet bize Huawei HG 521 modem satmıştı. Bu yaz taşındık ve dükkana internet bağlatıp bu modemi kurduk. Eskiden beri ara sıra kesinti yapıyor bu modem. Bazen adsl ışığı yanıp sönüyor, 1 dk sonra geliyor; bazen ise sadece power ışığı yanıyor öyle bi kesinti :D

Bu ufak tefek kesintiler burada da devam etti ama hiçbir zaman hız problemi yaşamadım. AKK devreye girmediği sürece ortalama 800 kb/s ile indirme yapardım. 1.2 mb/s hızı gördüğüm de oldu.

Ancak burada LoL oynarken ping sorunu ile karşılaşıyorum. Altyapıdandır dediler, aynı binada bizden başka yavaşlık yaşayan yok. Bu sorun sürekli olmuyor ama olunca da YouTube'da 240p kalitede bile takılmalar oluyor.

TTNet'i 2 defa aradık, önce modemi değiştirmemiz gerektiğini söylediler. Ben yoktum, dükkana ellerinde modemle gelmişler daha bizim modem eski mi yeni mi bilmeden. Babam da adamları kovalamış :D

İkincisinde ben arayıp yeni bir arıza kaydı oluşturdum, 1-2 güne düzeltip aradılar, sorun yok dedim hallettik. Ardından aynı problem yeniden ortaya çıktı. Arıza kaydı oluşturmak için aradığımda internet paketimizin 16 megabite kadar desteklediğini ancak desteklediğinden çok düşük bi hızda kullandığımızı ve bu durumla ilgileneceklerini söylediler. İlgilenip düzelttikleri şey ertesi gün yine bozuldu.

Şu anda bile internet kesik, sadece power ışığı yanıyor adsl, internet, wlan falan sönük, yan dükkanın internetine bağlıyım hiçbir sorun yok ve onlardan tek farkımız modem.

Elimden geldiğince ayrıntılı anlatmaya çalıştım. Modemim eski midir? Eski ise ve sorun modemden kaynaklı ise neden eskiden ping sorunu vs. yaşamıyordum. BF3 multiplayerda kaymak gibi oynuyordum eski evde. Ki bu problem 1-2 saatliğine geçip sonra yine başlayabiliyor. Sizce ne yapmalıyım?

TTNet'in modemlerinden uzak durup kaliteli bir modem almanızda fayda var. Apartmandakilerle fark olması ilginç ama. Modemin üstüne şüphe çekiyor bu durum.

Altınoluk'ta ikamet ettiğimiz için bu civarda teknosa, vatan vs. yok. Sadece Akçay'da Bimeks var. Mümkünse Bimeks'ten olmak kaydıyla bana uygun fiyatlı bir modem önerebilir misiniz rica etsem?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı