Çözüldü Huawei HG658 V2 modemde port açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Shiroko

Hectopat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Meslek
Mobile Developer
Merhaba,
Arkadaşımla modlu Minecraft girmek için sunucu kurdum ve port açtım.
Her şeyi düzgün yaptım ama nedense port açılmıyor.

Not: Modem Huawei HG658 V2 Home Gateway.
Windows 11'e geçtiğimden beri bu sorun var, Windows 10'da iken sorunsuz port açabiliyordum.

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png

Çözüm
Çok düşük ihtimalle dinamik IP varken bile port açılabildiği oluyor, ama tamamen şans işi ve çok düşük ihtimal.
Eğer "reusage" değeri %0'ın üzerine çıkarsa port açmanız mümkün değil.

1657541064526.png

Bakınız CGNat arkasındayım. Reusage değeri %0'dan yüksek normal olarak.
Sabit IP almanız gerekiyor diye biliyorum, onu alınca da IP'niz değişmiyor ve ekstra bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Statik IP farklı konu deişen IP ile de port açınca zaten oynayabiliyordum, bir ara 10 kişi oynamıştık ben açmıştım sunucu. Ama Windows 10 varkendi. Windows 11'e yükselttimden beri sunucu açtımda yerelde açılıyor ama globale çıkmıyor. Windows 11'le alakalı bir şey var.

Statik IP farklı konu deişen IP ile de port açınca zaten oynayabiliyordum, bir ara 10 kişi oynamıştık ben açmıştım sunucu. Ama Windows 10 varkendi. Windows 11'e yükselttimden beri sunucu açtımda yerelde açılıyor ama globale çıkmıyor. Windows 11'le alakalı bir şey var.
CGN havuzundayken bildiğim kadarıyla işe yaramıyor o, istersen ISS'ni ara sor.

Çok düşük ihtimalle dinamik IP varken bile port açılabildiği oluyor, ama tamamen şans işi ve çok düşük ihtimal.

1657541064526.png

Bakınız CGNat arkasındayım. Reusage değeri %0'dan yüksek normal olarak.

Çözüm

Eki Görüntüle 1447801
Bakınız CGNAT arkasındayım. Reusage değeri %0'dan yüksek normal olarak.

%0 benim, tamam teşekkürler, zaten TurkNet Online işlemlerden kayıt açtımda bana statik IP ile sadece havuzdan çıkabileceğim söylendi.

Geri
Yukarı