Huawei Matebook D15 ısınma ve fazla RAM kullanım sorunu

• Konuyu başlatan slyy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 2B

slyy

Centipat
Arkadaşlar yaklaşık 3-4 aydır Huawei Matebook D15 modelini kullanıyorum ama son 1-2 haftadır çok fazla CPU kullanıyor dolayısıyla ısınmaya sebep oluyor bunun dışında RAM kullanımı da var bilgisayarı sıfırladığım halde değişiklik yaşamadım nasıl bir çözüm yolu izleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yaklaşık 3-4 aydır Huawei Matebook D15 modelini kullanıyorum ama son 1-2 haftadır çok fazla CPU kullanıyor dolayısıyla ısınmaya sebep oluyor bunun dışında RAM kullanımı da var bilgisayarı sıfırladığım halde değişiklik yaşamadım nasıl bir çözüm yolu izleyebilirim?
Sıcaklıklar hangi civarlarda?

Aynı sorun güncel olarak bende de var şu an bilgisayar boşta sadece Google ve Discord uygulamalı açtık bilgisayarım 80 derece altına düşmüyor oyunlara girince FPS dropları yüzünden oyundan soğutuyor üstüne oyundayken 90 derece altına düşmüyor.

Aynı sorun güncel olarak bende de var şu an bilgisayar boşta sadece Google ve Discord uygulamalı açtık bilgisayarım 80 derece altına düşmüyor oyunlara girince FPS dropları yüzünden oyundan soğutuyor üstüne oyundayken 90 derece altına düşmüyor.
yaklaşık 2 sene oldu içini daha açmadım 6-7 aydır oyun oynamadan kullanmak zorunda bırakıyor pc tek youtubeden video izleyebiliyordum artık onda bile ısınma sorunu arttı. sende durumlar nasıl ?

Yaklaşık 2 sene oldu içini daha açmadım 6-7 aydır oyun oynamadan kullanmak zorunda bırakıyor PC tek YouTube'dan video izleyebiliyordum artık onda bile ısınma sorunu arttı. Sende durumlar nasıl?

Aynısı gibi devam ediyor, sıcaklık değerleri çok yüksek durumlarda FPS dropları çokca yaşıyorum fakat buna çözüm buldum Ryzen Controller ile CPU TDP değerleri ile oynayarak droplar çözülüyor, şu anda bu mesajı yazarken bilgisayarım altta hiçbir program açık değilken 80 derece.

Geri
Yukarı