Huawei Matebook D15 laptopun ekran kartı nedir?

Huawei Matebook D15 Amd Ryzen 7 5700u 16 Gb 512 Gb Ssd Radeon Graphics 15.6 Inch W11 Home 64bit Gri Notebook Fiyatı ve Özellikleri
Bu urunu aldim. 5700U'da Vega 8 APU var diye biliyorum, ve su an sadece Radeon Graphics gozukuyor aygit yoneticisinde. Vega 8 icin driver kurmali miyim? Boyle gozukmesi normal mi? VRAM de 512MB. BIOS'tan 2GB yapmali miyim?
"https://www.amd.com/en/support/apu/...-processors-radeon-graphics/amd-ryzen-7-5700u" adresinden vega 8'in driverını kurabilirsiniz.

Vram miktarını 2gb veyahut herhangi başka bir değer vermenizin çok da bir önemi bulunmamakta. Çünkü ne seçerseniz seçin sistem gerektiği kadarını otomatik olarak ramden alıyor.

Son olarak vega 8 aygıt yöneticisinde radeon graphics olarak gözükür. Herhangi bir sorun bulunmamakta.

"https://www.amd.com/en/support/apu/...-processors-radeon-graphics/amd-ryzen-7-5700u" adresinden Vega 8'in driverını kurabilirsiniz.

Vram miktarını 2GB veyahut herhangi başka bir değer vermenizin çok da bir önemi bulunmamakta. Çünkü ne seçerseniz seçin sistem gerektiği kadarını otomatik olarak RAM'den alıyor.

Son olarak vega 8 aygıt yöneticisinde Radeon Graphics olarak gözükür. Herhangi bir sorun bulunmamakta.
Tesekkurler hocam. Masaustundeki Vega 8 adiyla gozukuyordu da ondan sordum. Tesekkurler.

Akici gelmiyor ekran. Surucuyu kuracagim elimle sanirim.

Son düzenleme:
Aynisini almayi dusunuyorum, nasıl begendin mi?
Ilk gunden mavi ekran yedik talihsizce ama surucu kaynaklidir. Cihaz guzel, kaliteli hissettiriyor. Biraz daha koyup Macbook M1 alabilirsin, almayacaksan bu urun de gayet iyi. Fiyat olarak daha avantajli olan cihaz da vardir ama bu premium hissettiriyor.

Kurdum ve 1 saat sonra mavi ekran yedim. Driver kaynaklı mı diye dump yükledim bakalım. :)
Driver kaynaklı olacağını sanmıyorum. Aynı işlemci ve ekran kartını kullanmaktayım. İlk kullanmaya başladığım günden beri hiçbir sorunla karşılaşmadım. Dump dosyalarını bizlerle paylaşırsanız sorunun tespiti için yardımcı olabiliriz.

Driver kaynaklı olacağını sanmıyorum. Aynı işlemci ve ekran kartını kullanmaktayım. İlk kullanmaya başladığım günden beri hiçbir sorunla karşılaşmadım. Dump dosyalarını bizlerle paylaşırsanız sorunun tespiti için yardımcı olabiliriz.
Konu acildi zaten. Dump yukledim derken onu kastediyordum hocam.

AMD ses sürücüsüyle sorun yaşayan varmış. Canım sıkıldı, tüm gün uğraştırdı. Umarım bir daha mavi ekran yemem, iade etmekle uğraşmak istemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı