Huawei Matebook D15 takılmalar

57ibrahim

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı ilk aldığımda gayet güzel performans veriyordu, özellikle başlangıç seviyesi oyunları 60 FPS düşük ayarlarda oynayabiliyordum.
Sebebi belirsiz bir gün takılmaya başladı arada sırada giren FPS dropları gibi değil direkt donmaya ve takılmaya başladı. Bende RAM ve SSD kontrollerini yaptım hiçbirinde hata yoktu CPU'yu test ettiğimde ise belirli bir sıcaklığın üstüne çıkmıyordu 67 derece ilk 80'e kadar çıkıyor 67 de sabitleniyor. Artık performanstan eser kalmadı BIOS ve bütün sürücüleri güncelledim düzelmedi temiz format attım hala sorun devam ediyor. Windows 11 sürümüne bile güncelledim ve geri döndüm sonuç düzelmedi.

İşlemci ısıdan dolayı frekansı düşürüyor, bu da takılmalara sebep oluyor fikrimce.

Sebebi ne eskiden 80 90 dereceye kadar görüyordu fakat şimdi kendini sabitliyor. Her şey güncel performans modunda oyun modu açık her şey eskisi gibi ama işlemci ve içindeki GPU ısınmıyor performansı da düşük.

Sebebi ne eskiden 80 90 dereceye kadar görüyordu fakat şimdi kendini sabitliyor. Her şey güncel performans modunda oyun modu açık her şey eskisi gibi ama işlemci ve içindeki GPU ısınmıyor performansı da düşük.

Dediğim gibi işlemci ısıdan dolayı kendini belli bir frekansa sabitliyor. Rehberdeki adımı uygula.
İşe yaramazsa bakımını yap, termal macun yenile.
Huawei hiç bilmediğim marka ön yargılarım da var ve haksız ön yargılar olmadığıda açık servise danışın.

Kendim Huawei matebok 14 kullanıyorum, bir sorunu yok memnunum.

Dediğim gibi işlemci ısıdan dolayı kendini belli bir frekansa sabitliyor. Rehberdeki adımı uygula.
İşe yaramazsa bakımını yap, termal macun yenile.

Kendim Huawei matebok 14 kullanıyorum, bir sorunu yok memnunum.

Bilgisayar yeni fanları temiz.

Geri
Yukarı