Huawei Mateview GT 34 ekran çok parlak

Ender Çabuker

Kilopat
Monitör
huawei mateview gt 34
Merhaba arkadaşlar,

Huawei Mateview GT 34 almıştım, gözlerimi korusun adam gibi bir monitöre bakayım diye. Ama Flicker'dan gözlerim kanadı resmen Windows'da çalışırken.

Brightness'ı dibine kadar kısıyorum çünkü aşırı parlak ve güçlü, ben de 05 yapıyorum. (ayrıca üstündeki Low blu Light'ı da aktif ediyorum)
Fakat kısa bir süre sonra feci bir flıcker başlıyor, dayanılacak gibi değil. Parlaklıktan gözüm bozulmasın derken flickerdan gidiyor bu sefer.

Tüm modları denedim, hangi modu açarsam açayım (FPS, scene, Custom vs) Brightness'ı kıstığım zaman flicker başlıyor hem de flıcker nedir bilmeyene öğretecek kadar yüksek.

Bir tavsiyeniz var mı?

Ben flicker'ı senin kadar fark etmiyorum sanırım ama numarasız mavi ışık filtreli gözlük kullanıyorum. Biraz daha rahat ettim diyebilirim. Herhangi bir yazılımla değil de anca monitörün kendi menüsünden bulabilirsin. Fakat halen aynı sorunu yaşıyorsan bunu böyle kabul etmen gerekecek.

Abi DimScreen diye bir uygulama var. Onunla kıs. Bu sayede titreme de olmaz.

Abi DimScreen diye bir uygulama var. Onunla kıs. Bu sayede titreme de olmaz.

Var o Rec, ama openGL programlarda çalışmıyor, ben zoom yapıyorum kısayolla sürekli (yakınlaştırmak anlamında) onu yaparken yamuluyor vs...
Zaten herşeyi geçtim 165hz monitör diye aldık, Flicker mı olacak alette. Bunu kabullen mi diyorsun Rec ?

Ben flicker'ı senin kadar fark etmiyorum sanırım ama numarasız mavi ışık filtreli gözlük kullanıyorum. Biraz daha rahat ettim diyebilirim. Herhangi bir yazılımla değil de anca monitörün kendi menüsünden bulabilirsin. Fakat halen aynı sorunu yaşıyorsan bunu böyle kabul etmen gerekecek.
Mavi ışık ayrı, Flicker ayrı ama. Mavi ışığı geçelim, derdimiz flicker.

Brightnes'ı sonuna kadar kısıyor musun = (mesela 1)
Kıstığında Flicker farketmemek müknün değil, strop ışığa dönüyor neredeyse

Tabii ki kabul edilemez abi. Bir alternatif bakıyorum ama olmazsa servis yolu gözükebilir abi.

Şunu denedin mi?

Var o Rec, ama openGL programlarda çalışmıyor, ben zoom yapıyorum kısayolla sürekli (yakınlaştırmak anlamında) onu yaparken yamuluyor vs...
Zaten herşeyi geçtim 165hz monitör diye aldık, Flicker mı olacak alette. Bunu kabullen mi diyorsun Rec ?

Mavi ışık ayrı, Flicker ayrı ama. Mavi ışığı geçelim, derdimiz flicker.

Brightnes'ı sonuna kadar kısıyor musun = (mesela 1)
Kıstığında Flicker farketmemek müknün değil, strop ışığa dönüyor neredeyse
Ben mecbur kısamıyorum. Tasarım programlarım için belli düzeyden aşağı düşüremiyorum parlaklığı. Renklerle işim olduğundan aydınlık her zaman gerekli. Belki dediğin gibi o nedenle görmüyorum Flicker olayını. Ama mavi ışığa dibine kadar maruz kaldığım kesin :D

Yeni konular

Geri
Yukarı