Huawei P40 Lite Nasıldır?

P40 Lite kullanıyorum deneyimlerimi aktaracağım.
Telefon hafıza olarak güzel 128 GB işini rahatlıkla görür.
Kamerası da fiyatına göre çok iyi bence 48 MP akıllı yapay zekalı. Geniş açı özelliği de mevcut. Portre modu gerçekten güzel iş çıkartıyor. Ancak ön kamera için çok büyük bir beklentiye girmemek gerek. İdare eder ön kamerası.
Video konusunda fena değil. Bu fiyat bandında ideal özelliklere sahip. Ama insan 60 FPS de istiyor bir yandan maalesef.
İşlemci olarak gayet iyi. Hatta Apple'nin işlemcileri ile yarışır. Kirin 810 işlemcisi gayet verimli ve PUBG gibi oyunlarda gayet akıcı şekide çalışır. En yüksek ayarlarda 60 FPS veriyor.
İşletim sistemi Android 10 EMUI 10 ile geliyor fakat ben Harmony OS Lite kullanıyorum. Yani EMUI 12 beta. Arayüz daha modern. Device+ özelliği mevcut. iOS tarzı kontrol paneli bulunmakta. Arayüz stili de aynı iOS.
Batarya konusunda gerçekten tak diye şarja taktığım zaman 30 dakikada %50 dolduruyor gerçekten muazzam bu konuda. 40W şarj aleti.
Yüz tanıma ve parmak izi gayet verimli çalışıyor.

Eksi yönleri.
Arka kasa plastik. Ama fazla hissettirmiyor.
Dış tasarım olarak çok güzel gözükmüyor. Renginden kurtarıyor bence.
Ekran parlaklığı ve pixel yoğunluğu konusunda hayal kırıklığı yaratabilir.
Bunlar dışında alınır. Güzel cihaz. 6 aydır kullanmaktayım.

Huawei P40 Lite geçmeyi düşünüyorum. Bu telefon nasıldır?
Telefon süper. Babam kullanıyor şuan. Google servisleri yok ama Huawei'in suçu değil. Uygulamaları internet üzerinden apk olarak indirebilirsin Bunun dışında telefon çoğu oyunu kaldırıyor. Şuan telefona Emui 12 Güncellemesi geldi onu da belirteyim.

Geri
Yukarı