Huawei P9 Lite 2017 deneyimim

HasanEmir_13

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Huawei P9 Lite 2017 deneyimimden bahsedicem. Dün almış olduğum cihazı bir günde elimden geldiğince inceledim.

Vardığım sonuçlar şunlardır amiral gemisi Samsung Galaxy S7 Edge'i de kullandım ama bu da en azından ona çok yakın bir cihaz kamera performansında, şimdi arka kamera f2.2 diyafram açıklığana sahip olmasına rağmen gece fotoğraf çektiğinizi algılayıp onu netleştirip kumlanmaya en aza çekiyor ve şuan kamera konusunda ister ön ister arka olsun çok memnun kaldım. Yani gece çekimler ide iyi. Şimdi kamerada birçok mod ve seçenek veriyor zaten cihazın kamerasından şüphelenen arkadaşlar varsa hiç sıkıntı etmemeli.

Diğer konu performans yüksek grafikli oyunlarda hiç FPS düşüşü yaşamadım yani çok oyun oynayan biri olarak hiç hissetmedim ve gerçekten performans konusunda da başarılı bir cihaz.

Gelelim arayüz kısmına kendi arayüzü olan EMUI 5.0 olarak geliyor ve gerçekten seçenekler ve stabilite konusunda başarılı şimdi batarya performansına gelelim bir günü orta derecede bir kullanıcıysanız çıkarabilirsiniz ama yoğun kullanırsanız bitebilir.

Tasarım kişiden kişiye değişir ama bu tasarım gerçekten başarılı ama ekran kasa oranı biraz düşük bunu dert etmedin etrafımda ki herkes tasarımına hayran kaldı. Gelelim kötü tarafına cihazın 16 GB olması büyük bir - onun dışında Micro SD kart girişi var ama Micro SD ile normal hafıza birleşemediğinden - ama şöyle bir şey söz konusu eğer müziklerinizi ve fotoğraflarınızı Micro SD karta atarsanız çok rahat yeteceğini düşünüyorum. Herkes 6 GB boş yerle geldiğini söylemiş ama geldiği uygulamaların günlük hayatta çok kullandığımız uygulamalar olduğunu söylememiş. Cihaz çoğu sosyal medya uygulamalarıyla geldi ve Gameloft'un 4,5 tane oyunuyla bunları sildim ve şimdi 5.6 GB boş (kendi kullandığım tüm uygulamalar yüklü) şu anda cihazdan son derece memnunum bana kalırsa diğer cihazlara 2000 TL zor verilir 1500 TL altı almak her zaman daha mantıklıdır ama bu şahsi fikrimdir. Tabiki ortalama bir kullanıcı olmayıp iş için gerçekten lazımsa da verilir bu da yine kendi fikrim.

Evet arkadaşlar sadede gelelim cihaz fiyatına göre başarılı - noktaları ise içinden çıkan adaptör 1A çıkıyor önerim 1.5A almanız lazım hızlı şarj desteği yom ama bu şekilde gerçekten daha başarılı şarj olucaktır. Batarya ortalama kullanıcılar için üçüncü noktamız ise 16 GB olması eğer bunlar sizin için önemli değilse bu şekilde kullanırım zaten Micro SD kart girişi var gerek yok bana o kadar bataryayı çok yoğun kullanmam şarj cihazı satın alırım derseniz alın zaten şarj cihazları çok ucuz ben size deneyimlerimden bahsettim önerebileceğim bir cihazdır.

Bu arada cihazın bir zayıf noktası ağır çekim çok kötü çekiyor ama hızlı çekim ve normal videoda öyle bir sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı