Huawei telefonlarda Play Store var mı?

Batus255

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi Huawei bir ara Play Store'u kaldırmaya karar vermişti kendi cihazlarında. O dönem bu olayı çok takip edemedim. Şimdi annem Huawei telefon almak istiyor fakat içinde Play Store falan var mı bilmiyorum. İnternete baktığımda yazılar hep eski olduğu için güncel bir bilgi bulamadım. O yüzden direkt sormak istedim. Huawei telefonlarda Play Store var mı? Varsa hangilerinde var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğiniz gibi Huawei bir ara Play Store'u kaldırmaya karar vermişti kendi cihazlarında. O dönem bu olayı çok takip edemedim. Şimdi annem Huawei telefon almak istiyor fakat içinde Play Store falan var mı bilmiyorum. İnternete baktığımda yazılar hep eski olduğu için güncel bir bilgi bulamadım. O yüzden direkt sormak istedim. Huawei telefonlarda Play Store var mı? Varsa hangilerinde var?
Bildiğim kadarıyla son 1- 1.5 senedir çıkan modellerde yok belki daha eskilerde olabilir.

Yok, 2019 ve ondan önceki yıllarda çıkmış modellerde var. Yenilerde yok. Sadece Play Store değil, hiçbir Google servisi yok. Chrome, Youtube, Haritalar vs. hiçbirini kullanamazsınız.

Mate 30 serisi ve üstünde yok, P30 serisi ve altında ise hala var mesela abimde Mate 20 Lite var ve içinde Youtube, Google, Play Store hala çalışıyor.

Geri
Yukarı