Hukuk bölümü için tercih listesi nasıl?

Gojira

Hectopat
Makaleler
8
Öncelikle hukuk istiyorum, başka bir bölüm önerisi yapmazsanız iyi olur. (eşit ağırlık 19 bin sıralamam.)

Önermediğiniz üniversiteleri nedenleriyle birlikte belirtirseniz iyi olur.

Liste:
-Anadolu üniversitesi.
-Ankara sosyal bilimler üniversitesi.
-Akdeniz üniversitesi.
-Eskişehir osmangazi üniversitesi.
-Uludağ üniversitesi.
-Selçuk üniversitesi.
-Kocaeli üniversitesi.
-Bolu abant izzet baysal üniversitesi.
-Ondokuz mayıs üniversitesi.

Başarı sırasına göre yazılı liste, rastgele yazmadım. Bir de açıkta kalır mıyım bu listeye göre? Daha tercih yapayım mı?

Sıralamalarımız neredeyse tamamen aynı, size önerim Osmangazi Üniversitesini çıkartsanız daha iyi olur. Hukuk bölümü daha yeni açıldığı için akademik kadrosu pek de iyi değil.

Bence o listeye girme şansınızın düşük olduğu üniversiteleri de ekleyebilirsiniz.

Benim tercih listemde şu şekilde, isterseniz siz de referans alabilirsiniz:
IMG_20220729_131814~2.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20220729_131814.jpg
    IMG_20220729_131814.jpg
    165,3 KB · Görüntüleme: 30
Sıralamalarımız neredeyse tamamen aynı, size önerim Osmangazi Üniversitesini çıkartsanız daha iyi olur. Hukuk bölümü daha yeni açıldığı için akademik kadrosu pek de iyi değil.

Bence o listeye girme şansınızın düşük olduğu üniversiteleri de ekleyebilirsiniz.

Benim tercih listemde şu şekilde, isterseniz siz de referans alabilirsiniz:
Eki Görüntüle 1473619
Siz biraz imkansızı zorlamışsınız. :D Eskişehir'i çok istiyorum, çıkartmak istemiyorum açıkçası. Ayrıca Balıkesir'de de yeni açıldı haberiniz olsun, eğer dikkat ediyorsanız onu da çıkarmanızda fayda var.

Siz biraz imkansızı zorlamışsınız. :D Eskişehir'i çok istiyorum, çıkartmak istemiyorum açıkçası. Ayrıca Balıkesir'de de yeni açıldı haberiniz olsun, eğer dikkat ediyorsanız onu da çıkarmanızda fayda var.
9. tercihimden sonraki üniversitelerin geleceğini pek de zannetmiyorum, o yüzden ona pek de dikkat etmedim.

Dediğiniz gibi ilk 3 tercihimde yerleşme ihtimalim imkansız ama Dokuz Eylül, Hacı Bayram Veli ve Yıldırım Bayezid Üniversitelerinin gelme ihtimali var. Bence o üniversitelere de bakabilirsiniz, yine de karar sizin.

9. tercihimden sonraki üniversitelerin geleceğini pek de zannetmiyorum, o yüzden ona pek de dikkat etmedim.

Dediğiniz gibi ilk 3 tercihimde yerleşme ihtimalim imkansız ama Dokuz Eylül, Hacı Bayram Veli ve Yıldırım Bayezid Üniversitelerinin gelme ihtimali var. Bence o üniversitelere de bakabilirsiniz, yine de karar sizin.
Hocam açıkçası onları yazarsam ve gelirse üzülürüm çünkü o üniversitelerin gelmesi demek eğer ilke Anadolu'yu yazsaydım onun geleceği anlamına geliyor. Yani hukuk sıralamaları o kadar gerilerse, ki hiç sanmıyorum, Anadolu'yu ilke yazmadığım için pişman olurum; çok istiyorum çünkü.

Kırık OBP ile hukuk kazanılır mı?
Benim diploma notum 61 :D Yani iyi bir diploma notunun neredeyse kırık hali gibi. Yaparsın çalışırsan.

@291987
Şu şekil de yaptım, buna rağmen açıkta kalırsam artık yapacak bir şey yok.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Benim diploma notum 61 :D Yani iyi bir diploma notunun neredeyse kırık hali gibi. Yaparsın çalışırsan.

@291987
Şu şekil de yaptım, buna rağmen açıkta kalırsam artık yapacak bir şey yok.
Sıralamalarda çok da bir değişiklik olacağını zannetmiyorum, istediğin yere yüksek ihtimalle yerleşirsin. 👍

Geri
Yukarı