Hynix SSD 60 derecede çalışıyor

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Saçma sapan bir şekilde SSD çok ısınıyor. Sadece şu an Steam Forza indiriyor o kadar. SSD üzerinde de fabrikasyon termal pad var. Yani sanırım termal pad o. İnce, dışı parlak gri gibi bir rengi var. Anlamadım gitti. Cihaz sorunlu diye bilgisayarı değiştirmiştim ilk aldığım zaman hemen geri yolladım. Yeni gelen yine aynı geldi. SK Hynix marka SSD bu kadar sıcaklık normal değil. Bilgisayar 2021 ASUS TUF Gaming F17.

1644083532216.png

@Recep Baltaş @Yener K. @Enes3078 hocam sizlerin de görüşünüzü almak isterim.

Son düzenleme:
Normal. Ne kadar hızlı ise o kadar ısınır ve soğutucu takılamaz. Cayır cayır yanar ve hatta güç bile kısar. Bence dizüstü için sata SSD candır.

Normal. Ne kadar hızlı ise o kadar ısınır ve soğutucu takılamaz. Cayır cayır yanar ve hatta güç bile kısar. Bence dizüstü için SATA SSD candır.

Hocam çok değişik bir bakış açısı. Gereksiz bence... Ne kadar hızlıysa o kadar ısınır diye bir şey yok ki. Diğer SSD SanDisk marka. O da 2400 MB civarı okuma 1950 yazma hızı veriyor ama istediğin kadar uğraş 50'yi zor geçiyor. Bu SK Hynix marka SSD'ye hız testi yapıyorum 80 derecelere çıkıyor. SanDisk maksimum 53 oluyor. Bu normal denebilecek bir şey değil bilmediğiniz konularda genelleme yapıp konuşmasanız iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çok değişik bir bakış açısı. Gereksiz bence... Ne kadar hızlıysa o kadar ısınır diye bir şey yok ki. Diğer SSD SanDisk marka. O da 2400 MB civarı okuma 1950 yazma hızı veriyor ama istediğin kadar uğraş 50'yi zor geçiyor. Bu SK Hynix marka SSD'ye hız testi yapıyorum 80 derecelere çıkıyor. SanDisk maksimum 53 oluyor. Bu normal denebilecek bir şey değil bilmediğiniz konularda genelleme yapıp konuşmasanız iyi olur.

Benimkilerin hepsi ısınıyor. Belki ona fan hava yollarsa soğuyabilir ama M.2 SSD için ince metal soğutucular işe yaramıyor. Benimkiler de 75'e kadar çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1644085092605.png

Şu ince gri şeyden var üzerinde.
Hocam benim diğer cihazımda bulunan WD marka m2 de bu kadar ısınmıyordu ki. Bence hiç normal değil bu.

Geri
Yukarı