HyperX Cloud 2 Hışırtı Sorunu

spikeSpiegel

Centipat
Merhaba arkadaşlar.

İki gün önce HyperX Cloud 2 kulaklık aldım. Müzik dinlerken farkettim ki bazen cızırtılar oluyor. Bu durum oyun içi sese ya da Discord üzerinden aldığım seslere bile yansıyor bazen. Başta kulaklıktan şüphelendim fakat laptopuma takıp kullandığımda en ufak bir cızırtı olmadı (bir saatin üzerinde müzik, oyun ve Discord testi yaptım sorun çıkmadı). Masaüstünde ise farklı USB portları denedim, bilgisayarın bağlı olduğu üçlü prizi farklı bir fişe takmayı denedim fakat çözüm olmadı. Forumdaki konulara bakarak firmware update yapmayı denedim fakat mevcut firmware önerilenden yüksekti. Sizce sorunun kaynağı ne olabilir? Önceden Logitech marka bir kulaklık kullanıyordum yine 7.1 destekli ve USB bağlantılı idi fakat onda asla böyle bir sorun yaşamadım bu arada. Yeni kulaklık almamın nedeni eskisinin sağ tarafı çalışmaz oldu. Hem jakları kullanarak hem de laptopta deneyerek test ettim ve hepsinde de sağ çalışmıyordu o yüzden bilgisayarın kendisinde ne gibi bir sorun olabilir göremiyorum açıkcası.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Araştırdığım kadarıyla kullandığınız ürün 3.5mm jack ile ses aktarımı sağlıyor, bu sebeple ses girişinizde problem olma olasılığı yüksek. Kasanızın anakart kısmındaki 3.5mm portuna takıp denediniz mi?

Araştırdığım kadarıyla kullandığınız ürün 3.5mm jack ile ses aktarımı sağlıyor, bu sebeple ses girişinizde problem olma olasılığı yüksek. Kasanızın anakart kısmındaki 3.5mm portuna takıp denediniz mi?

Cihazdan USB kutusuna bir adet 3.5mm jack ıle bağlanıyor da, bu Jack'ı arkadaki girişlerin hangisine takmalıyım?

Düzenleme: Direkt ön kısımdaki kulaklık girişine taktım ve şu an sorunsuz şekilde geliyor ses en ufak bir cızırtı yok. Ama USB bağlantısı ile laptopa bağlayınca neden bir sorun olmuyor da bilgisayarda böyle oluyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı