HyperX Cloud 2 vs Cloud Core

Finish Him

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yakın zamanda bu iki kulaklıktan birini almayı düşünüyorum. Aslında Cloud 2 modelini tercih edecektim fakat 7.1 ses kartı sadece CS:GO'da işime yarayacaktı ki CS:GO'daki HRTF adlı özelliğin stereo kulaklıklarda 7.1 ses kartı varmış gibi sesi ilettiğini öğrendim. Aslında benim için önemli olan şey 7.1 dışında mikrofonu fakat 2 kulaklık arasındaki tek fark 7.1 olduğu söyleniyor. Açıkçası bu bana mantıksız geldi, neticede aradaki fiyat farkı sadece 7.1 için aşırı fazla. Bu iki kulaklık arasında mikrofon farkı var mıdır? Sadece Discord değil kayıt almak için de kullanmayı düşünüyorum. Ayrıca Cloud 2'de 7.1'in iyi olmadığı söyleniyor fakat yayıncıların çoğu bu kulaklığı kullanıyor acaba bir ayarı falan mı vardır?

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanıma bağlı çalışan sanal bir 7.1 ile tamamen yazılımla çalışan 7.1 aynı olmaz asla. Ayrıca yayıncılar kullanıyor diye iyi olacak değil. Birçoğu anlaşmalı kullanıyordur muhtemelen. Güzel reklam oluyor buradan da anladığımıza göre.

Her ikisi de gayet güzel model. Ancak daha iyi 7.1 ses kalitesi istiyorsanız farklı modellere yönelin. Bütçe varsa ben 7.1 dışında önermiyorum. Ancak Cloud Core da gayet kalitelidir ve memnun eder. Yani tercihinizi 7.1'den yana kullanmalısınız. Gerek yoksa Cloud Core alın. 7.1 istiyorsanız da farklı modellere yönelin.

Donanıma bağlı çalışan sanal bir 7.1 ile tamamen yazılımla çalışan 7.1 aynı olmaz asla. Ayrıca yayıncılar kullanıyor diye iyi olacak değil. Birçoğu anlaşmalı kullanıyordur muhtemelen. Güzel reklam oluyor buradan da anladığımıza göre.

Her ikisi de gayet güzel model. Ancak daha iyi 7.1 ses kalitesi istiyorsanız farklı modellere yönelin. Bütçe varsa ben 7.1 dışında önermiyorum. Ancak Cloud Core da gayet kalitelidir ve memnun eder. Yani tercihinizi 7.1'den yana kullanmalısınız. Gerek yoksa Cloud Core alın. 7.1 istiyorsanız da farklı modellere yönelin.

Yayıncılar kullanıyor diye iyi demek istemedim. Zaten görüyoruz Hyperx logosu ben sponsor oldum diye bağırıyor :LOL: Benim yayıncılar derken amacım CS:GO gibi fps oyunlarını oynuyorlar ve sesleri duyuyorlar fakat birçok insan 7.1'inden şikayet etmiş. Ben de sadece 7.1'i CS:GO'da kullanacağım için oyundaki HRTF ayarını kullanarak stereo bir kulaklık mı alsam dedim. Ne yazık ki Hyperx Cloud Core modeli stoklardan kaldırılmış. Büyük ihtimalle Cloud X adıyla çıkacak yeni üründen dolayı. Eğer bu HRTF özelliği sanal 7.1'den farkı yoksa ya da 200 TL verilecek kadar bir fark yoksa mikrofonu güzel olan Stereo kulaklıklara yönelebilirim diye düşünmüştüm. Aklımda da bu stok olayından sonra Asus Cerberus veya Asus Orion Echelon almak var. Sennheiser modelleri de güzel biliyorum fakat zaten Cloud 2'nin fiyatına denk geliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı