Hyperx Cloud Alpha vs Hyperx Cloud Flight

DarkSparrow

Hectopat
Hyperx Cloud Alpha kullanıyorum. Ses kalitesini henüz oyunda deneyemedim. Ancak oyun kulaklığı olmasına rağmen müzikte dahi çok sağlam iş çıkardığını söyleyebilirim. Prof. oyunculuk yapacağım, ancak henüz daha yeni masayı vs kurduğumdam oyunda deneyemedim.

Ancak kasam sağ tarafta, kulaklığın kablo çıkışı sol tarafta olduğundan çok gereksiz bir kulaksız rahatsızlığı yaşatıyor insana. Üzerimden çapraz şekilde geçiyor. Benim için kablo uzunluğu yetersiz gelip, Cloud Flight 'a mı yönelsem dedirtti resmen.

Biz oyuncular için evet performans çok daha önemli, ancak üstünüzde başınızda gezen kablonun olması oyun odağınızı ciddi anlamda bozabiliyor.

Sizce Alpha'dan Flight'a geçiş yapmalı mıyım? Ses kalitelerinde bir değişiklik varmı? Kağıt üzerinde evet biraz farklılar ses kalitesi olarak, ancak kullananlarınız varmı acaba ikisini de? Ya da Flight deneyimini sunacak arkadaşları da dinleyebilirim tabiki.

Ya da en son çare, kulaklığın ''SOL KULAK'' tarafından çıkan kablo, sağ tarafımdaki kasaya rahatsız edici şekilde uzanmasına farklı bir öneride bulunacak arkadaş varsa da dinlerim elbet.

Kasayı sola alın demeyin lütfen, o kadar RGB, glass temperli kasa yapmışız, sola koyduğumuz zaman, kasanın iç gösteren cam bölümü bana değil, dışarı bakacak eğer sol tarafıma alırsam. Aslında bir nevi çöpe atmış olurum tüm RGB sistemi. Çünkü görüş açımdan çıkacak. O yüzden bu bağlamda güzel önerilerinizi bekliyorum=)

Kabloyu PC uzatma kablosuyla denediğinize emin misiniz? Sitesindeki verilere göre çıkarılabilir kulaklık kablosu 1,3m, PC uzatma kablosu da 2m. 3,3 metrenin rahatlıkla yetmesi gerekmez mi?

Cloud Alphanın kanlo uzunluğu içerisinden çıkan dahili kablo ile gayet yeterli uzunlukta. Demek istediğinizi tam olarak anladım aynı şekilde kullanıyorum. Kabloyu ilk olarak monitörün standının oraya sabitledim oradan bana geliyor direkt karşıdan. Masa dizaynına göre ayarlanabilir.

Kabloyu PC uzatma kablosuyla denediğinize emin misiniz? Sitesindeki verilere göre çıkarılabilir kulaklık kablosu 1,3m, PC uzatma kablosu da 2m. 3,3 metrenin rahatlıkla yetmesi gerekmez mi?

Cloud Alphanın kanlo uzunluğu içerisinden çıkan dahili kablo ile gayet yeterli uzunlukta. Demek istediğinizi tam olarak anladım aynı şekilde kullanıyorum. Kabloyu ilk olarak monitörün standının oraya sabitledim oradan bana geliyor direkt karşıdan. Masa dizaynına göre ayarlanabilir.

Sorun çözüldü hocam kutu içersinden çıkan uzatmayı görmemişim=)
Peki siz ses seviyesinin düşüklüğünü nasıl giderdiniz? Aslında çok düşük değil. Tam kulağa zarar vermeyecek seviyede, ancak bangır bangır müzik dinlemek istediğimiz zaman yeteri ses yüksekliğini sağlamıyor. Bunu nasıl çözdünüz acaba?

Ses seviyesi düşüklüğü genelde ses kartının kulaklığınızın empedans değeri olan 65 Ohm sürememesinden kaynaklanan bir sorundur. Ses kartınızı söylerseniz daha bilgilendirici olabiliriz. EqualizerAPO gibi programlarla veya ses kartı alarak bu sorunun üstesinden gelirsiniz. Prof. oyunculuk yapacağınızı söylediğinize göre sesin önemsendiği bir oyunsa bence ses kartı daha iyi bir sonuç verecektir. Önerilerim ise bütçe yüksekse Sound Blaster AE-5 veya üstü. Bütçe kısıtlıysa 2. el Sound Blaster Z olabilir. Benim satışta olan Sound Blaster Z bir kartım var yanlış anlaşılmasın sattığım için önermiyorum. Ben daha üst seviye bir karta geçtiğimden elimde fazlalık olduğu için satışa koydum. Fiyatına göre çok memnun olduğum bir karttı.

Sorun çözüldü hocam kutu içersinden çıkan uzatmayı görmemişim=)
Peki siz ses seviyesinin düşüklüğünü nasıl giderdiniz? Aslında çok düşük değil. Tam kulağa zarar vermeyecek seviyede, ancak bangır bangır müzik dinlemek istediğimiz zaman yeteri ses yüksekliğini sağlamıyor. Bunu nasıl çözdünüz acaba?

Harici olarak HyperX 7.1 ses kartı satın aldım, 7.1 modda daha yüksek ses veriyor. Stereo modda biraz daha kısık gibi. Anakarta bağladığımda da stereo modu aynı düzeyde ses veriyor diyebilirim. Bass kalitesi bana göre stereo modda daha hoş. Stereo ses değeride yeterli düzeyse bence çok yüksek seste cızırtı oldu bende bir de siz yaşadınız mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı