HyperX Kingston Predator (Hynix C-die) RAM'e overclock nasıl yapılır?

focusx7

Centipat
Daha fazla  
  • RAM: HyperX Kingston Predator 2x16 3600MHz CL17.
  • Ekran kartı: MSI GTX 1660 Super Gaming X
  • Anakart: ASUS B450M K-ıı
  • İşlemci: Ryzen 5 5600X.
Merhaba,
RAM overclock yapmak istiyorum. Yardıma ihtiyacım var, yardımcı olabilir misiniz? Gear down mode Auto Power down mode Auto.
İşlemci Ryzen 5600X.
Anakart: ASUS B450M K-ıı
RAM: HyperX Kingston Predator 2x16 3600MHz CL17.

Biosta o kadar çok manuel değer var ki bu işe girip 1 hafta sonra pes ettim. Takipteyim inş başarırsın. Ayrıca gecikme değerlerini düşürmeyi de dene çoğu sadece mhz yükseltmeye çalışıyor.

CPU-Z yerine bunu kullan.

Diğer konuda GDM kapattığından bahsetmişsin ama Command Rate 2T olmuş. Yani gecikmen düşmemiş, artmış.

İlk önce şunu yap.

BIOS > Advanced Mode > Advanced sekmesi > AMD Overclocking > Accept > DDR and Infinity Fabric/Timings > DDR Frequency and Timings > Data Bus Configuration

Data Bus Configuration User Controls - Manual
RttNom - Disabled
RttWr - Off
RttPark - RZQ/5

Sonrasında DRAM Voltage 1.4v gir. GDM açık, XMP kapalı olsun. DRAM Timings Configuration sekmesinden CAS Latency 16 tRCDWR 8 tRCDRD 19 RAS PRE Time 19 RAS ACT Time 27 tRC 72 tRRDS 6 tRRDL 6 tFAW 24 tWTRS 4 tWTRL 12 tWR 16 tRTP 8 girmeyi dene sonrasında şununla test et. Hata alırsan DRAM voltajını 1.43-1.45v yapmayı deneyebilirsin.

@BerkayZ87 Hocam Yardımcı Olurmusunuz Bana Bilgilisiniz Bu Konularda Galiba Mesajlarınızı Çok Gördüm Lütfen Bana Ulaşın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…