Hyundai Accent 1.5 alınır mı?

Bahsettiğiniz araç 1.5 CRDI ise uzak durun. Çünkü dizel Accent'ler 3 silindir motor ve bu motorun ustasını bulmak çok zor. Geçen senenin başında evin 2. aracı olarak almıştım. Satana kadar ettiğim masrafın haddi hesabı yok. Ancak konfor olarak o fiyat bandındaki araçlara taş çıkartır. Gerçekten yaşına göre donanımlı ve rahat bir araçtı. Baktığınız araç benzinli ise iyi bir ustaya gösterip almanızda fayda var. Bir uyarım daha olacak. Alacak olursan muhakkak km sorgulaması yaptır. Bu araçlar eskiden taksi olarak kullanılan araçlardı. Düşürülme ihitimaline karşı tedbirli olmakta fayda var.

Accent 1.5'in yumurta kasa olanını almak isteyenlere uyarı: bu aracın bir çok yedek parçası artık bulunmuyor. 2022'de sol ön kaliper bulmak için aramadığım sormadığım yer kalmamıştı. En son direkt Hyundai servisine gittim ve bana bir süredir yumurta kasa için yeni yedek parça üretilmediğini ve haliyle piyasada kaliper de kalmadığını söylemişlerdi. Ülkede ne kadar yedek parçacı varsa altını üstüne getirip bir tane bulabilmiştim. Bir çok sitede satışta ve stokta görünmesine rağmen aradığımda hiçbir yerde bulunmuyordu. Muhtemelen şu an durum çok daha vahimdir. Eğer İstanbul, Ankara, Bursa gibi sanayisi gelişmiş olan ve çıkma parça tedarik edilebilen yerlerde yaşıyorsanız yine bir sorun olmaz ama buralara uzaksanız ve sıfır parça almak isterseniz bulmanız hiç kolay olmayacak.

Bir arabanın alınabilirliği için geçerli şeyler bunun için de geçerli. Bunun dışında Hyundai'lerde özellikle dikkat etmen gereken şey Taksi çıkması olup olmaması ve daha da önemlisi silindir sayısı. Eğer 3 silindirli bir Hyundai ise kaç o arabadan. Dört ise alınır.

En az 0 km'de olması lazım. Eksilerde olursa alınmaz araba.

Dizel artık önermiyorum. Özellikle de yaşlı araçlarda. Her ne kadar dizelci olsam da...

1.3 hacimli 86 HP, 1.5 hacimli 92 HP, 1.5 hacimli 105 HP, 1.6 hacimli 104 HP ve dizel 1.5 CRDİ 88 HP 'dir. Dizel modeli 3 silindirlidir.

3 SİLİNDİRLİ HYUNDAİ ALMAYIN ALDIRMAYIN.

Yani ALINMAZ.

Aracın kaç model olacağını göremedim ancak 3 silindirli dizel konusunda haklısınız.
Ancak accent era ve blue'lerde çıkan 4 silindirli olan 1.5 CRDI gayet alınabilir.
Taksi konusunda da haklısınız bir çoğu takside kullanılmış oluyor dizel era'ların.
Yine de Behzat Ç paket, hatasız tadında ve düşük kilometreli bir accent era'ya asla hayır demezdim.
Burada model yılı ve bütçe öne çıkıyor.

Aracın kaç model olacağını göremedim ancak 3 silindirli dizel konusunda haklısınız.
Ancak accent era ve blue'lerde çıkan 4 silindirli olan 1.5 CRDI gayet alınabilir.
Taksi konusunda da haklısınız bir çoğu takside kullanılmış oluyor dizel era'ların.
Yine de Behzat Ç paket, hatasız tadında ve düşük kilometreli bir accent era'ya asla hayır demezdim.
Burada model yılı ve bütçe öne çıkıyor.

Dizel ve üç silindir olmayan bir Accent kesinlikle alınır zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı