I2C hid aygıtı kod 52 hatası

queenofdisaster

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 3 gün önce linkteki PC'yi aldım. ( https://www.hepsiburada.com/asus-tu...ilgisayar-p-HBCV000008SRHM?magaza=Hepsiburada ) FreeDOS olarak geldi Windows 10 ISO dosyasını USB bellek yoluyla kurduk, Windows anahtarı almadım ama hala. Sıkıntı şu ki Windows 10 atmadan önce BIOS'tayken çalışan touchpadim artık çalışmıyor. Dahası ayarlarda görünmesi gereken dokunmatik yüzey ayarları kısmı da yok. Touchpad sürücüsünü ASUS'un kendi sitesinden indirdim, hatta sıkıntı çıkınca kaldırıp tekrar kurdum ama düzelmedi. Aygıt yöneticisinde human interface device kısmının altındaki ı2C hid aygıtında sarı ünlem işareti var ve güncellemeye çalıştığımda güncel olduğunu söylüyor, kaldırım tekrar kurduğumda ise yine hatalı veriyor.

Kapatıp resetlemeyi de denedim ama nafile. Windows kod51 (başlıkta yanlış yazmışım kusura bakmayın) olarak hata veriyor ve ne yaptıysam da düzelmedi yeni aldığım PC'nin touchpadini kullanamıyorum sadece fareyi görüyor. FN+F10 tarzı basit şeyleri de denedim ama yok, fareyi çıkardığımda fare imleci de gidiyor ve kesinlikle touchpadi görmüyor. İnternetten pek çok yerden çözüm aradım; Windows 10'da çoğu insan yaşamış bu olayı ama yazılan birkaç çözüm de bende işlemiyor. Fare özelliklerinde görünmesi gereken elan kısmı da yok yani oradan da düzeltemiyorum olayı. Başka ne yapabilirim bilgisi olan yazarsa sevinirim.

Hocam aynı sorunu yaşıyordum şu şekilde çözdüm demin.

MyAsus uygulamasına girip "Your system is up to date. Check updates history" yazan yere basıyorsunuz. Sonra "System Diagnosis" yazan sekmeye geçin. Sonra aşağıda "Driver error" yazan yeri bulup altındaki "Checkup"a tıklayın. Sonra da "Result"a. Sonra size eksik bazı driverları gösterecek onları isterseniz güncellersiniz. Burda "Show latest versions" tarzı birşey yazan bir checkbox var onu kapamanız lazım. Kapadıktan sonra i2c ve asus precision touchpad driverlarını bulup onları indirip kuruyorsunuz sonra yeniden başlatıyorsunuz bilgisayarı. Bu adımları izleyince çözüldü bende.

(Bir de çözümle alakası var mı bilmiyorum ama eksik driverlarda ethernet ve vga dışındaki driverları da kurdum.)

Hocam aynı sorunu yaşıyordum şu şekilde çözdüm demin.

MyAsus uygulamasına girip "Your system is up to date. Check updates history" yazan yere basıyorsunuz. Sonra "System Diagnosis" yazan sekmeye geçin. Sonra aşağıda "Driver error" yazan yeri bulup altındaki "Checkup"a tıklayın. Sonra da "Result"a. Sonra size eksik bazı driverları gösterecek onları isterseniz güncellersiniz. Burda "Show latest versions" tarzı birşey yazan bir checkbox var onu kapamanız lazım. Kapadıktan sonra i2c ve asus precision touchpad driverlarını bulup onları indirip kuruyorsunuz sonra yeniden başlatıyorsunuz bilgisayarı. Bu adımları izleyince çözüldü bende.

(Bir de çözümle alakası var mı bilmiyorum ama eksik driverlarda ethernet ve vga dışındaki driverları da kurdum.)
ben çözdüm yazmamışım buraya. sıkıntı asus driverlarında değilmiş intel driverlarını güncelleyince halloldu. teşekkürler size de

AYGIT YÖNETİCİSİNDE ''I2C HID Aygıtı'' nı bulun ters tıklayın özellikleri tıklayın açılan pencerede ''güç yönetimine'' gelin orada ''güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın'' daki tık ı kaldırın .

Yeni konular

Geri
Yukarı