i3 10100F %100 kullanım oluyor

Dostum söyle bir şey buldum youtubdan orada Turbo mode var senin BIOS tada var mı bir baksana.
@melih356 Eki Görüntüle 1306050

Arkadaşlar sorunu çözdüm konuyu çözüldü olarak nasıl yapacağım bilmiyorum sorunumu BIOS'u güncelledim son sürüm olarak işlemci hem 4.1GHz çıktı hem de GPU kullanımım arttı tek sorun şu anda sistemimde RAM sorunu çok RAM yıyorlar oyunlar 8+8 yaptığım zaman sorun tamamiyle biter teşekkür ederim herkese sağ olun.

Arkadaşlar sorunu çözdüm konuyu çözüldü olarak nasıl yapacağım bilmiyorum sorunumu BIOS'u güncelledim son sürüm olarak işlemci hem 4.1GHz çıktı hem de GPU kullanımım arttı tek sorun şu anda sistemimde RAM sorunu çok RAM yıyorlar oyunlar 8+8 yaptığım zaman sorun tamamiyle biter teşekkür ederim herkese sağ olun.
hocam benim ram 16 olmasına rağmen sizinle aynı sorunu yaşıyorum. çözmenize sevindim. benim de işlemcim i3 10100f, anakartım gigabyte h410m h modeli. bios'u güncelledikten sonra işlemci otomatik olarak mı ghz'i yükseldi yoksa bios'tan ayar mı yaptınız ve bunun yanında başka bir şey daha yaptınız mı? bios'u güncelleme işlerinden hiç anlamıyorum maalesef. bios'un son sürümünü nereden indirebilirim bir de. sizin haricinizde yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

hocam benim ram 16 olmasına rağmen sizinle aynı sorunu yaşıyorum. çözmenize sevindim. benim de işlemcim i3 10100f, anakartım gigabyte h410m h modeli. bios'u güncelledikten sonra işlemci otomatik olarak mı ghz'i yükseldi yoksa bios'tan ayar mı yaptınız ve bunun yanında başka bir şey daha yaptınız mı? bios'u güncelleme işlerinden hiç anlamıyorum maalesef. bios'un son sürümünü nereden indirebilirim bir de. sizin haricinizde yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.
Buradan En son bios sürümünü indirebilirsiniz. (F5 sürümü)
Bu video yardımcı olacaktır

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan en son BIOS sürümünü indirebilirsiniz. (F5 sürümü)
Bu video yardımcı olacaktır

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkürler. Melih bey arkadaşımızın yaptığı gibi işlemciyi BIOS'tan Turbo Boost modunu açabilirim değil mi? Halihazırda 3.6 GHz kullanıyorum ve işlemci oyunda %80 %90 gösteriyor.

Çok teşekkürler. Melih bey arkadaşımızın yaptığı gibi işlemciyi BIOS'tan Turbo Boost modunu açabilirim değil mi? Halihazırda 3.6 GHz kullanıyorum ve işlemci oyunda %80 %90 gösteriyor.
Açabilirsiniz tabiki, bios güncellendikten sonra ayarlar sıfırlanır genel olarak ve varsayılan olarak turbo boost açık olur. Yani güncelledikten sonra otomatik açık hale gelecektir büyük ihtimal.

Hocam benim RAM 16 olmasına rağmen sizinle aynı sorunu yaşıyorum. Çözmenize sevindim. Benim de işlemcim i3 10100F, anakartım Gigabyte H410M h modeli. BIOS'u güncelledikten sonra işlemci otomatik olarak mı GHz'i yükseldi yoksa BIOS'tan ayar mı yaptınız ve bunun yanında başka bir şey daha yaptınız mı? BIOS'u güncelleme işlerinden hiç anlamıyorum maalesef. BIOS'un son sürümünü nereden indirebilirim bir de. Sizin haricinizde yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.

GameGaraj BIOS güncelleme ile yaptım izleyerek BIOSTAR kendi sitesinde var kendi kendine oldu.

Sorunun çözüldüğüne sevindim dostum sana söylediğim gibi işlemci Turbo frekansta çalışmadığı için ekran kartını besleyemiyor RAM'lik bir sorun değil O, ben de sistemi ilk aldığımda 8 GB RAM'le kulandım bir sıkıntı olmadı tek sıkıntısı RAM yetmediğinde oyun drop yemesi ama sistem hiçbir zaman darboğaza girmedi, 8+8 RAM yaptığında sistem bayağı rahatlıyor, yardımcı olabilmişimdir umarım.

Geri
Yukarı