i3 10100F sistem oyunlarda düşük performans

Ramler ekran kartı kullanımını azaltıyor, 8x2 yaparsanız valorantta ve Bf5 de fps değerleriniz artar, her şeyde artar.

Hocam ben sürücüyü kaldırıp yeniden kurmanızı öneririm. Temiz kurulum olması için DDU ile kaldırıp kurun. Bir de Valorant gibi oyunlarda çift kanal RAM performansı bir hayli etkiliyor. 8 GB daha RAM almanızı tavsiye ederim. @Dutch Van Der Lindee hocamın dediği gibi.

Teşekkür ederim hocam bütçem olduğu zaman ram yükseltmeyi düşüncem burda ki konuda aynı benim sistem aynı sorun Çözüldü: i3 10100F GTX 1650 Valorant düşük performans

Teşekkür ederim hocam bütçem olduğu zaman ram yükseltmeyi düşüncem burda ki konuda aynı benim sistem aynı sorun Çözüldü: i3 10100F GTX 1650 Valorant düşük performans
Aynı sorunu ben de yaşadım, bilgisayar elime geldiğinde öylesine bir Valorant gireyim demiştim 70-80 fps’lerdeydi. Yine birkaç ayar yaparak - güç modu ndivia ayarları vs. - 100-110’a kadar çıkmıştı. 8x2 yaptığımda da direkt 144 sabit olarak oynayabilmiştim. Sürücülerinizi tabii ki güncel tutup yenileyin ama 8x2 de çok daha rahatlayacaksınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…