i3 10100F sistemde CPU ışığı yanıyor ama sisteme görüntü gelmiyor

poyrazyavuz1999

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sıfır sistem topladım.

Anakartım B460M'a Pro, işlemcim i310100F.

Sistemi kurdum fakat anakartta CPU ışığı yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor.
HDMI ile TV'ye baglıyorum monitörüm yok (HDMI kablosunda sıkıntı yok laptopumdan test ettim)

Denediklerim; CPU fanını 4-5 kere kontrol ettip takıp cıkarttım, işlemci pinlerini de aynı sekilde.
BIOS pili söktüm taktım.
BIOS kısa devre yaptırdım tornavida ucuyla.
Anakarttaki kabloları tekrar kontrol ettim.
Tek RAM'le denedim (2 RAM'im var )

Kafayı yedim açıkçası ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı RAM slotlarını denediniz mi? Sistemler ilk açılışlarında donanım taraması yaptıkları için açılmaları (sisteme göre değişir fakat yarım saat kadarda sürmez) biraz sürer. RAM'lerin pinlerini sigaranın içindeki gri paket ile silmeyi deneyiniz belki statik elektrik vardır. Onun dışında işlemciniz içinde GPU bulunmamakta. Görüntüyü ekran kartından aldığınızdan emin olun.

Hocam, CPU LED yanıyorsa işlemci soketini kontrol edin. Macun kaçmış olabilir. Soketin içinde bulunan pinlerde yamulma var mı bakın. RAM'leri kontrol edin. Parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın.

Farklı RAM slotlarını denediniz mi? Sistemler ilk açılışlarında donanım taraması yaptıkları için açılmaları (sisteme göre değişir fakat yarım saat kadarda sürmez) biraz sürer. RAM'lerin pinlerini sigaranın içindeki gri paket ile silmeyi deneyiniz belki statik elektrik vardır. Onun dışında işlemciniz içinde GPU bulunmamakta. Görüntüyü ekran kartından aldığınızdan emin olun.
cpu ışığı yandığı için sorun cpu da diye düşünüyorumda pinler falan her şey normal

Geri
Yukarı