i3 10100F sistemde FiveM FPS düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10

1650ci

Femtopat
Öncelikle sistemimi belirteyim;

INNO3D GTX1650 4 GB gdrr6.
i3 10100F.
Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz DDR4 CL15 RAM

FiveM'de, sabit dururken FPS'im 10-40 seviyesinde gidip geliyor. Araç sürerken zaten düşünemiyorum. Droplar yüzünden, oyundan soğdum. RAM kaynaklı olduğunu az çok biliyorum ancak ek bir 8 GB RAM alacak bütçem yok.

Ayarları düşürünce daha da artıyor droplar. Yükseltince, en azından yükü ekran kartına verince hiç de olsa FPS ufak tefek 50 60'a çıkıyor. Ancak drop sorununa çözüm değil. Bir ara bir ayar yapmıştım, drop düzelmiş idi. Ama bir türlü eski halite getiremiyorum. Sistem, driverler güncel.
Sizce nasıl düzeltebilirim bu sorunu?

FiveM'de SSD olup olmaması çok fark ediyor, SSD var ve ona rağmen drop yiyorsanız muhtemelen oynadığınız sunucu ya da RAM ile alakalıdır. Sunucuların optimizasyonu da çok önemli.

SSD Var. Büyük Bir İhtimal sebebi ram. Ekstra 4 GB Ram alsam, Düzelirmi?
Diğer parçalar normal şekilde çalışıyor ise, birkaç farklı sunucu deneyin, drop çözülmez ise ram aldığınızda muhtemelen çözülecektir.

i5 2500, ddr3 4x2 1333mhz ram, Asus Dual RX460 ile dropsuz bir şekilde oynuyorum.

Hocam FiveM oynarken arkada bir şeyler açık mı? Chrome, Spotify gibi.
Hayır. Tek Discord Ve Gerekli olan teamspeak açık oluyor.
Diğer parçalar normal şekilde çalışıyor ise, birkaç farklı sunucu deneyin, drop çözülmez ise ram aldığınızda muhtemelen çözülecektir.

i5 2500, ddr3 4x2 1333mhz ram, Asus Dual RX460 ile dropsuz bir şekilde oynuyorum.
Nasıl ya?

Yeni konular

Geri
Yukarı