i3 10100F sistemin kullanım değerleri normal mi?

tommyhewitt

Hectopat
Herkese merhaba. İşlemcim boşta %15-20'lerde seyrediyor. yükte ise aşağıda gördüğünüz gibi (PES 2021 açık). Yük derecesi de maksimum 55 derece, üstünü hiç görmedim. Sistemi toplayalı 1 yıl oldu ve bilfiil PES 2021 oynuyorum. Araştırmalarıma göre PES serisi işlemci kullanımı fazla olan bir oyunmuş, çok şikayet içeren yazı okudum.

Her şeyim güncel, arkada çalışan gereksiz programlar, uygulamalar vs kapalı, güç seçeneklerinde yüksek performans kullanıyorum. Demek istediğim; bu beni endişelendirmeli mi? Oyunda herhangi bir FPS düşüşü de yaşamıyorum, değerler de ortada. Fikirlerinize ihtiyacım var, şimdiden teşekkürler.

Sistemim:
  • Intel i3 10100F
  • GeForce GTX 1650
  • Gigabyte H410M
  • 2x8 GB RAM
  • 480 GB SD
pnufvcb.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin 3.6 GHz sabit çalışması bana tuhaf geldi. Boşta iken %15, %20 kullanım değerleri çok yüksek. Görev Yöneticisi'ni açıp 15-20 saniye bekledikten sonra %1 veya %2'ye kadar düşmeli. Bilgisayarı yüksek performans moduna aldınız mı?

İşlemcinin 3.6 GHz sabit çalışması bana tuhaf geldi. Boşta iken %15, %20 kullanım değerleri çok yüksek. Görev Yöneticisi'ni açıp 15-20 saniye bekledikten sonra %1 veya %2'ye kadar düşmeli. Bilgisayarı yüksek performans moduna aldınız mı?
Sizi yanıltmak gibi olmasın ama benim boşta kullanma anlayışım; spotify, discord, steam, google chrome vs açık. gördüğünüz resimdeki oyun esnasında kullanılan değerler. ve evet yukarıda yazdığım gibi pc güç seçeneklerinde hep yüksek performansta çalışıyor.

Benim boşta kullanma anlayışım; Spotify, Discord, Steam, Google Chrome vs açık. Gördüğünüz resimdeki oyun esnasında kullanılan değerler. Ve evet yukarıda yazdığım gibi PC güç seçeneklerinde hep yüksek performansta çalışıyor.

Hocam Spotify, Discord, Steam açık kalsın. Google Chrome'u kapatın. O şekilde Görev Yöneticisi'ni açıp 15 saniye sonra işlemci kullanımının kaç olduğunu söyler misiniz? Aynı işlemciyi kullanıyorum ve boşta o kadar çalışmıyor.

Hocam Spotify, Discord, Steam açık kalsın. Google Chrome'u kapatın. O şekilde Görev Yöneticisi'ni açıp 15 saniye sonra işlemci kullanımının kaç olduğunu söyler misiniz? Aynı işlemciyi kullanıyorum ve boşta o kadar çalışmıyor.
Şu anda işteyim akşam eve gidince yazacağım.
Dediğinizi yaptım %2 - %7 arası seyretti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı