i3 10100F sistemin oyundaki sıcaklık değerleri nasıl?

Ekran kartı 80 altında işlemci 85 altında olduğu sürece değerler iyidir.

Ekran kartı 80 veya üzerine çıkarsa çıkacak sesi düşünemiyorum zaten
İşlemci sıcaklığı biraz fazla, bende stok fanla 60 dereceyi geçmiyor.

Sizin kasanız daha iyi olabilir benimki zamanında en ucuzuydu ve pek tercih edilmiyordu

İşlemci sıcaklığı biraz fazla, bende stok fanla 60 dereceyi geçmiyor.

Kasa ve hava sirkülasyonu burada çok önemli, sizin kasanızın hava sirkülasyonu iyi olabilir. Yine de konu sahibinin sıcaklıkların da bir anormellik gözükmüyor.
Ekran kartı 80 veya üzerine çıkarsa çıkacak sesi düşünemiyorum zaten.

Maalesef ekran kartının otomatik fan ayarlarında %100 değerini asla göremezsiniz. Ekran kartı üreticileri niye %70 sonrasını pek tercih etmiyor bilmiyorum, ekran kartınız 90 dereceyi görse bile fanınız büyük ihtimalle %70-80'e en fazla çıkar.

Oyuna girdiğim an kasa uçak motoruna dönüşüyor. İşlemci ve ekran kartı kullanımı az olsa bile sıcaklıklar 65-70 arası oluyor. Havalar sıcak diye mi? Yoksa sistemimde mi sorun var? Bilemedim. Kullandığım kasa Ranker virgo. Hava akımı kötü deniliyordu ondan mı kaynaklı. Endişelenmeli miyim?

Eki Görüntüle 1403559
İşlemci ile fan arasındaki termal macun kaliteli ve mukavemeti sağlayacak yeterlilikte olmalı. Ayrıca stok fanların yönleri içten dışa doğru mu kontrol edilmeli. İşlemci soğutucu fanı tertemiz olmalı. Kesinlikle hiçbir fan dıştan içe doğru hava üflememeli

Ekran kartını manuel ayar yapınca da sıcaklık çok fazla artıyor ama normal diyorsanız kalsın böyle. Cevaplarınız için teşekkürler.

Ekran kartına dokunmanıza gerek yok fan hızını elleyebilirsiniz ama eğer normal halinde bile çok ses yapıyor ise yüksekte çalışıyordur. Sistemi ne zaman aldınız ve hiç termal bakım yaptınız mı?

Geri
Yukarı