i3 10100F ve GTX 1650 sistemde düşük performans ve yırtılma oluyor

osmanpasa59

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
Yeni bir sistem topladım.
i3 10100F 3.6 MHz GHz 4 çekirdek 8 mantıksal.
GTX 1650 4 GB ekran.
8x8 Kingston RAM.
Windows 10 Pro güncel.

Sorun şu ki bilgisayar sıfır ürün çalışmasında vs sorun yok lakin bilgisayarda akıcılık yok.

Örneğin Google'yı açarken sayfa hızlı olarak açılıyor ama dikkatli bakınca yırtılarak kasarak açılıyor. YouTube'a girince sayfayı aşağıya yukarı yapınca tırtıklı ve kasarak ve donarak işlem yapıyor.Twitch.com'a girip bir yayın izlediğimde fare ile aşağı yukarı yaparken resmen eski PC gibi kasıyor. Basit olarak technopat.com da gezinirken bile yazılar ve gezinme biraz olsun yavaş kalıyor. Farenin imlecini hareket ettirince veya dosya açılımlarında aynı sorun sürekli var. Oynadığım oyun olan CS:GO'da FPS yüksek ama sorun aynı yırtılma kasma gibi bir sorun mevcut.

Teknik servise gönderdiğimde oyunu da oynadık testleri de yaptık sorun bulamadık dediler. Teknik servise bir daha göndermeyeceğim çünkü ilgilenmiyorlar burası uzun iş. Lakin bu bilgisayarda sorun var sanki bir şeyler arızalı ya da eksik gibi. Şu an için bilgisayar yeni formatlı ve her şey güncel gözüküyor.

Sürekli sosyalim, lazım olan görüntüleri atabilirim. Her çözüm yolu benim için çok önemli arkadaşlar. İyi Sosyal'ler.

Yani başka başka evde başka kablolarla ve monıtörlerle denedim sorun yok gibi ama
Free Sync tam olarak neden bahsediyorsunuz yani ne yapabilirim onun hankkına

Farklı farklı 3 monitörle denedim kablo dönüştürücülerini değiştirerek denedim sorun sistemde gibi
NVIDIA G-Sync AMD FreeSync kullanıyor hocam. Bazı görüntü sorunlarını engellemek için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodakileri uygulamaya çalışın. Yine sorun çözülmezse benden daha çok deneyimi olan arkadaşlar size yardım edecektir :).

Yeni konular

Geri
Yukarı