i3-10100F ve RTX 3060 darboğaz yapar mı?

Yapmıyor hocam. Test videolarına bakabilirsiniz. Darboğaz oluyor ama oyunu etkileyecek gibi değil. Darboğaz dediğiniz şey %80'in altına düşünce oyunda donmalar takılmalar oluyor.
Hocam ben i3-10100F / 3060 kombinasyonunu bilmiyorum ama ben kendi tecrübemi yazdım. Odyssey'de özellikle 55-60 FPS arasında oynamak zorunda kaldım oyunu ama mesela -Valhalla'da çok rahat 70-80 FPS arası oynamıştım. CP77 dediğim gibi zaten başlı başına bir facia onun değerlerini bile yazmama gerek yok. Tuhaf durumlar yaşadım yani.

Hocam ben i3-10100F / 3060 kombinasyonunu bilmiyorum ama ben kendi tecrübemi yazdım. Odyssey'de özellikle 55-60 FPS arasında oynamak zorunda kaldım oyunu ama mesela -Valhalla'da çok rahat 70-80 FPS arası oynamıştım. CP77 dediğim gibi zaten başlı başına bir facia onun değerlerini bile yazmama gerek yok. Tuhaf durumlar yaşadım yani.
O oyunları orta ayarlarda açın, cpu yüklenen grafikleden kısın gpu kullanan grafik ayarlarını yükseltin.

O oyunları orta ayarlarda açın, işlemciyi değil gpu'yu kullanan ayarları açın düzelir.
Bütün ayarları denedim hocam maalesef hiç bir çözüm bulamadık. Hem kendim farklı yöntemler denedim hem forumdan yardım almaya çalıştım ama maalesef. Düşük-orta-yüksek bütün ayarları denedim.

Geri
Yukarı