i3 10100F vs. R3 3100

@SON İ3 BÜKÜCÜ 3100 tarafından en büyük potansiyel ileride yerine 5600X gibi işlemci takıp bir üst seviyeye yükselme şansı. Intel tarafında ne olacak tam bilemiyoruz. Sisteme uzun süre dokunmayacak birisi için Intel kısmı daha f/p şu anda. En az 2-3 yılı devirse sonra DDR5'leri konuşuruz zaten.

Hocam teşekkür ederim. Dün biraz 3100 ve 1600 AF testlerine dikkatli baktığım da yanlış bilgi verdiğimi anladım sağ olun.

Rica ederim. Orada konu sahibinin de A320 anakart kullanacak olması etkendi, 1600 AF testlerde sağlam OC yapılmış haliyle karışımıza çıkınca stok kullanıcı için yanıltıcı olabiliyor.

Ryzen 3 3100 4.6 GHz'de neredeyse kafa kafaya oluyor fakat geçemiyor. RAM frekansı daha yüksek olmasına rağmen siz düşünün. O yüzden ben i3-10100F'den yana oyumu kullanırım. Şu anda 2 tane PC'm var ikisinde de 10100F var oyunlar yağ gibi akıyor. 1050Ti ve RX 560 var.

Intel alsa daha karlı nedeni Z490'lara 11. nesil desteği var.
İleride 10600k+Z490 aldın mı tamamdır. Bir 7 senen falan var.
Burada çevremizdeki dostlarımızı, arkadaşlarımızı aile olarak görüp. Gerektiğinde uyarıp, doğru bilgiyi paylaşmamız gerekiyor. Bilgisayar bilgisi olmayan arkadaşlarımın bu forumda senelerce neler kattığını canlı gözlerimle gördüm. Yeni nesil gelen arkadaşlarımız bazen hatalar yapabiliyor, bende yapabiliyorum. İnsanlar hata yapar, yapmalı, yapacak! Hepsi bir tecrübe olacak bunu sizde çok iyi biliyorsunuz ama şu an yorumlarınızı okudum, gerçekten hiç hoşuma gitmedi. Bak orada bir arkadaşımız bir siteden kaynak bulup forumdaki arkadaşımıza yardımcı olmaya çalışmış. Verilmesi gereken cevap bu olmamalı. Ne demek "içinde entegre olan GPU modeli" diye aklı sıra şaka yapmanın sırası değil, o arkadaşımızın hevesini kırıyorsunuz, sizin gibiler yüzünden forumdaki ilk zamanlarımda forumdan soğudum. Yanlışım varsa "TATLI" dille düzeltilmeli. Şu kompleksten çık dostum.
Haklısın ben de forumdan soğudum ama adam bilmiyorsa neden yazıyor? Bana böyle dendi.

Bana anlatma.
Intel alsa daha karlı nedeni Z490'lara 11. nesil desteği var.
İleride 10600k+Z490 aldın mı tamamdır. Bir 7 senen falan var.

10600K, 2020 yılının Ryzen 1600X'i diyebiliriz. 2017'de çıkan bu işlemci günümüzde nasıl bir konumda 4 yıl sonunda? Ancak yeni nesil giriş seviyesi ekran kartlarını besleyebiliyor çekirdek gücünden ötürü. Önümüzde DDR5, yeni konsollarla beraber bir üst seviyeye zıplayacak oyun grafikler/motorları var. 7 sene abartı bir rakam eğer 5. yıldan itibaren İzoly performansında bir PC kullanılmak istenmiyorsa. 4-5 sene maksimum diyelim.

Geri
Yukarı