i3 11. nesil çıkacak mı?

Şimdi yapmam imkansız zaten dün driver indiriken bile korkudan ölecektim.

İleride yeni bir ekran kartı aldığınızda, mevcut işlemciniz de ucu ucuna beslemediğinde, basit bir overclockla besleyebileceksiniz ama F serisi işlemciniz olursa, darboğaza katlanmak zorundasınız. Ya da yeni bir anakart ve işlemci alacaksınız. AM4 tarafında ise 5000 serisine rahatça geçebileceksiniz. Böyle durumlar mevcut. B450 bir anakartla rahatlıkla 5000 serisi bir işlemci kullanabilirsiniz ama Intel'in aynı desteği suncağından şüpheliyim.

İleride yeni bir ekran kartı aldığınızda, mevcut işlemciniz de ucu ucuna beslemediğinde, basit bir overclockla besleyebileceksiniz ama F serisi işlemciniz olursa, darboğaza katlanmak zorundasınız. Ya da yeni bir anakart ve işlemci alacaksınız. AM4 tarafında ise 5000 serisine rahatça geçebileceksiniz. Böyle durumlar mevcut. B450 bir anakartla rahatlıkla 5000 serisi bir işlemci kullanabilirsiniz ama Intel'in aynı desteği suncağından şüpheliyim.

Aslında bende ilk AMD alacaktım ama daha F/P diye 10100F önerdiler.

Aslında bende ilk AMD alacaktım ama daha F/P diye 10100F önerdiler.

F/P bir noktada ama bana kalırsa teknolojik olarak çok geride. Anakart mevzularına girmeyeceğim zaten. AMD tarafında BX50 bir anakartla rahatlıkla OC yapılabiliyorken, Intel tarafında ZX90 anakartlar zorunlu diye biliyorum. Ek olarak AMD anakartlar daha ucuzdu diye hatırlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı