i3-12100F için BIOS Update gerekli mi?

ahmetdemirexe

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, elimde;

+
2 adet https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...dr4-nmud480e82-3200db11-fiyati,608788291.html

Diğer bileşenler mevcut daha önce bu anakartı aldım fakat sistemi kurmaya çalıştığımda 5 bip arızası, görüntü gelememesi ve birçok sorunla karşılaştırdım bilgisayarcıya götürdüğümde anakartın arızalı olduğunu söyledi ve anakartı iade ettim.

Şu an bu anakartı aldım, bu anakart ile sistemin kurulumunu yaptığımda direkt görüntü gelmeli mi yoksa BIOS Update şart mı bu konuda bilgi verebilecek var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır gerek yok, takıp kullanabilirsiniz.

Hayır gerek yok, takıp kullanabilirsiniz.

O zaman bir önceki anakartta sürekli farklı hatalar almam anakart sebepli midir sizce çünkü sağ RAM slotuna RAM takınca başka hata sol RAM slotuna RAM takınca başka hata ekran kartı değiştirince bile başka hata alıyordum bu işlemci ile alakalı değildir değil mi?

H610 chipseti; 12. nesili doğrudan desteklediği için gerek yok. 13. nesili h610 chipsette kullanmak için gerekecek.

Merhaba hocam. Bende de gigabyte h610m s2h anakart var fakat 5 bip hatası alıyorum. Görüntü hiçbir şekilde gelmiyor. Sorunu çözebildiniz mi? Normal şartlarda bios update e gerek kalmadan direk görüntüyü alabilmem lazımdı.

Merhaba hocam. Bende de Gigabyte H610M S2H anakart var fakat 5 bip hatası alıyorum. Görüntü hiçbir şekilde gelmiyor. Sorunu çözebildiniz mi? Normal şartlarda BIOS Update'e gerek kalmadan direk görüntüyü alabilmem lazımdı.

Hocam üzülerek söylüyorum. Başka bir anakart satın alarak denedim sistem sorunsuz çalıştı anakartı servise göndermeniz gerekiyor bilgisayarcılara götürdüm çözemediler başka PSU başka ekran kartı RAM bile denedim olmadı ben hala göndermedim anakartı servise sinirimden, o yüzden çözümü tam bilmiyorum.

Hocam ben sistemi topladığımda reset atma problemi vardı. Aynı şekilde psu dan ekran kartı, ramlere kadar her şeyi değiştirdim sonuç yine aynıydı. İşlemciden hiç şüphelenmeden anakartı iade ettim msi pro h610m-e vardı gittim gigabyte h610m s2h aldım. Meğer benim işlemcim hatalıymış hiç tepki alamadı bilgisayarcı (bütün sistem sıfır toplandı) bu sefer de gittim işlemciyi sıfır aldım tekrardan. Sistem açılıyor resetlenmeden hiçbir şekilde görüntü vermiyor. 5 bip sesi bar. Artık gerçekten yordu beni muhtemelen gigabyte anakartın bios unun güncellemesi gerekiyor. MSI anakartı iade etmeseydim belki de görüntü alacaktım işlemcimin bozuk olduğunu tahmin edemedim. Gerçekten çok nadir ve saçma bir durum. MSI kartı iadeye göndermiştim şansıma mıdır bilmem iadeyi kabul etmemiş amazon. Bana geri göndereceklermiş. Gelen eski ana kartı da yeni aldığım işlemciyle deneyip sonucu yazacağım. Umarım bu sefer olur çünkü gerçekten yapacak değiştirecek birşey kalmadı sistemde.

Geri
Yukarı