i3 12100F RTX 3050 sistemde oyunlarda FPS düşüşü yaşanıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Ekran kartını bir miktar underclock yapmayı denediniz mi?

Power limiti kısmadım ama MHz'yi kısmıştım durum aynıydı

Sistemi servise götürsem ne diyeceğim şimdi adamlara onlarda biyandan haklı hiçbir parçada sıkıntı yok

Ve monitör sürücüsü kendi kendine siliniyor

Denedim de bir türlü çözemedim. PSU voltajından tut her şeye baktım. Bir monitör VGA dönüştürücüsü anormal durumu kaldı.

Farklı dönüştürcüylede aynı 2 tane var elimde

@erengore Optimizasyonu çok iyi olan bir oyun söyler misiniz girip bakacağım

Son düzenleme:
Power limiti kısmadım ama MHz'yi kısmıştım durum aynıydı

Sistemi servise götürsem ne diyeceğim şimdi adamlara onlarda biyandan haklı hiçbir parçada sıkıntı yok

Ve monitör sürücüsü kendi kendine siliniyor

Farklı dönüştürcüylede aynı 2 tane var elimde

@erengore Optimizasyonu çok iyi olan bir oyun söyler misiniz girip bakacağım
HITMAN3 takılma yapmayan ağır bir oyundur mesela. Ben sistemi o oyunda yüke sokmayı severim.

Hitman3 takılma yapmayan ağır bir oyundur mesela. Ben sistemi o oyunda yüke sokmayı severim.

Tamamdır yeni bir VGA kablosu aldım Baseus şu 10 yıllıktan bir kurtılıyım bakacağım bir de şey sorıcam belki bilirsiniz TV de acayip bir gecikme vardı HDMI olmasına rağmen eski PC dede oluyordu mouse 10 yıla algılıyordu neden olur biliyor musunuz?

Tamamdır yeni bir VGA kablosu aldım Baseus şu 10 yıllıktan bir kurtılıyım bakacağım bir de şey sorıcam belki bilirsiniz TV de acayip bir gecikme vardı HDMI olmasına rağmen eski PC dede oluyordu mouse 10 yıla algılıyordu neden olur biliyor musunuz?
Bu tarz gecikme sorunlarını LatencyMon aracıyla analiz edin.

@erengore Hitman3 sorunsuz kalabalık yerlere de gittim oyun akıyor diğer oyunlar neden öyle bilmiyorum Hitman 80 100 FPS arasındaydı ara sahnelerde 1300 FPS filandı değerlerimin darboğaz filanda yoktu GPU 98 99 CPU maksimum kalabalık yerlerde 60. gecikme.
Testini de yaptım bu monitörde şu an forumda sıkıntı var sanırım sırasıyla.
26.60 119 25.9 561.3 7135'di.

1706976414549.png

Bu şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
@erengore Hitman3 sorunsuz kalabalık yerlere de gittim oyun akıyor diğer oyunlar neden öyle bilmiyorum Hitman 80 100 FPS arasındaydı ara sahnelerde 1300 FPS filandı değerlerimin darboğaz filanda yoktu GPU 98 99 CPU maksimum kalabalık yerlerde 60. gecikme.
Testini de yaptım bu monitörde şu an forumda sıkıntı var sanırım sırasıyla.
26.60 119 25.9 561.3 7135'di.

Eki Görüntüle 2106134

Bu şekilde.
Sistemde sorun yok gibi.

Sistemde sorun yok gibi.

Şimdi Hitman 3 deydim Power limitim %106 oyun bir anda kilitlendi 1.5 sn sonra 45 FPS'den bir anda yükseldi geri geldi GPU %6'lara düştü

Sistemde sorun yok gibi.

Bir keresinde detroittede olmuştu Alt Tab atıp düzelmişti bu da öyle oldu ama neden bilmiyorum ya Hitman 3 de güzelmiş

Sistemde sorun yok gibi.

551.23 Sürümü feedbacklarine baktıgımda LG Monitörlerde takılmalar + kilitlenme sorunları filan var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@erengore bir ihtimal var mı? Olmadı bende yorum yazayım benimkini de eklesin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çözümüde bu şekildeymiş sanırım

Çözülmedi.

Şimdi eski VGA kablosu + dönüştürücüyü taktım FPS düşmesi küçük küçük daha fazla adam gibi monitörle test etmeye çalışacağım arkadaşta vardı BenQ 144 Hz onda sorun çıkarmayacak gibi duruyor çünkü dönüştürücü kablo 2 farklısındada ayrı performans oluyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı