i3 12100F sistem vs R5 5500 sistem

DLSS-FG birçok teknoloji + sorunsuz deneyim niye 6650XT alıp daha iyi oluyor anlayamadım.
6600 üzeri ve 7000 serisinde optimize edildi kartlar. Sorunlar çok daha az. Ayrıca driver update zamanında hemen yapılmaz, bakarsın ne var ne yok indirenler ne demiş diye ona göre indirirsin. Sıcaklık konusunda da ideal derecelerde çalışır. Neyse, daha üst seviye bir pc olsa döktürürdümde 18-19k arası olanlarda pek birşey diyemiyorum.

Hahaha dostum gerçekten güldüm buna, R5 5500 AMD'nin gelmiş geçmiş en kötü işlemcileri arasındadır. Intel'in 6. 7. nesil işlemcileri bile o dediğin dandik R5 5500'den güçlü emin ol.

Karşılaştırmaları izledim de R5 5500 i3 12100F ile her şeyde kafa kafaya daha fazla çekirdek ve önbellek olması artısı o yüzden AMD almayı düşünüyorum.
Sence niye Intel almalıyım?

Bütçem yok dostum.
17.5K para verilmez açıkcası o sisteme bence yazık, acelen yoksa bekle derim. 4060 lı sistemler düşecektir yılbaşına doğru o fiyatlara.

6600 üzeri ve 7000 serisinde optimize edildi kartlar. Sorunlar çok daha az. Ayrıca driver update zamanında hemen yapılmaz, bakarsın ne var ne yok indirenler ne demiş diye ona göre indirirsin. Sıcaklık konusunda da ideal derecelerde çalışır. Neyse, daha üst seviye bir pc olsa döktürürdümde 18-19k arası olanlarda pek birşey diyemiyorum.
6700XT ile Watmann yaşamış biri olarak pek inanmıyorum dostum o laflara başkasına anlat bence.

Karşılaştırmaları izledim de R5 5500 i3 12100F ile her şeyde kafa kafaya daha fazla çekirdek ve önbellek olması artısı o yüzden AMD almayı düşünüyorum.
Sence niye Intel almalıyım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izle anlarsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izle anlarsın.

Yani evet Ryzen 5 5600'e göre çok geride kalıyor olabilir ve Ryzen 5'in hakkını vermiyor olabilir ama yine de performans açısından i3 12100F'i çoğu konuda geçiyor sonuç olarak. Video pek fikrimi değiştirmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı