i3 12100F ve RTX 3050 sistem çok sesli çalışıyor

Eren Özkaya

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Sistemimde genel bir ses sorunu var ve ses konusunda aşırı takıntılıyım.
Cidden bilgisayarı yeni almama rağmen eski bir bilgisayarmış gibi hissettiriyor.
Fiyat performans sistemi olduğu için çok bir şey beklememem lazım sanırım ama bilmiyorum.

Şu sıkıntılar var:
CPU fanı aşırı yüksek hızla dönüyordu ben manuel olarak Gigabyte uygulamasından ayarladım bazen açılırken hızlı dönüyor veya bilgisayar hata vs verirse hızlı dönüyor bu da tabii ses yapıyor.
Ve çalışırken cızırtı sesleri çıkıyor bu da pek hoşuma gitmiyor.
PSU'dan aşırı takırtı gürültü sesi geliyor PSU çöp benim direkt değiştirmem lazım biliyorum. Video linki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu ses sorunlarını geçici de olsa nasıl çözebilirim?
İtopya'dan aldım sistemi aynı bu şekilde yazdım yüksek kullanımda ses sorunu normal olarak görülmüştür deyip geri yolladılar formatlayıp.
Geçen Instagram'da İtopya'ya bulaşmayın yazıp bu olayı anlattığımda şu maile yazın falan diye mesaj gönderdiler belki yine gönderirim ama 1 ay da beklemek istemiyorum.

Sistemim şöyle:
Intel Core i3 12100F.
Gigabyte H610M h 3200MHz DDR4.
G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4.
Gigabyte GeForce RTX 3050 eagle GDDR6 8 GB 128 bit.
Power Boost VK-P1900b 500W Rainbow tempered glass mesh panel USB 3.0 mid Tower kasa.
MLD M300 500GB NVMe 2280 GEN3x4 M.2 SSD (3300 MB okuma / 3100 MB yazma)
465GB Seagate ST500DM009-2F110a (SATA )
111GB Western Digital WDC WDS120G2G0A-00jh30 (SATA (SSD))

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu sıkıntılar var:
CPU fanı aşırı yüksek hızla dönüyordu ben manuel olarak Gigabyte uygulamasından ayarladım bazen açılırken hızlı dönüyor veya bilgisayar hata vs verirse hızlı dönüyor bu da tabii ses yapıyor.
BIOS'a gir CPU fanı sessiz moda al.
Ve çalışırken cızırtı sesleri çıkıyor bu da pek hoşuma gitmiyor.
PSU'dan aşırı takırtı gürültü sesi geliyor PSU çöp benim direkt değiştirmem lazım biliyorum. Video linki:
Cw sorunu garantiye yollayın veya direk PSU'yu değiştirin.

Geri
Yukarı