i3 12100F vs. R5 5500

talhayessir

Yoctopat
Daha fazla  
AMD olan sistemi tercih ederdim. 4 core bir işlemci tercih etmek bana cazip gelmiyor. Her ne kadar oyun performansı iyi olsa da.

Ryzen 5 5500 olanı alın. Aslında i3 1200F daha performanslı ama ileride AMD işlemci takmak isterseniz takamazsınız anakart yüzünden. Bu sorunu şuan çekiyorum maalesef. Bu bütçede de daha iyisini bulamazsınız.

Edit: AMD işlemciler ucuz olup iyi performans gösterdikleri için söylüyorum bunu. Intel işlemciler daha pahalı oluyor.

Hocam 5500, 12100F'in rakibi bile değil.

Ben kendi fikrimi belirttim hocam, amaç sadece oyun ise 12100F alınabilir. Ama Intel'in bu soket saçmalığından dolayı bile sırf tercih etmezdim şahsen. Ayrıca Multi threading benim için önemli olduğundan oyumu 5500'den yana kullandım.

Ben kendi fikrimi belirttim hocam, amaç sadece oyun ise 12100F alınabilir. Ama Intel'in bu soket saçmalığından dolayı bile sırf tercih etmezdim şahsen. Ayrıca Multi threading benim için önemli olduğundan oyumu 5500'den yana kullandım.
Soket konusunda haklısın ilerisi için düşünülürse AMD işlemci düşünülebilir. Fakat bu 5500'den ziyade 5600 olsaydı o zaman benim de kararım AMD yönünde olurdu zaten. Bu nedenle seçiminizi yadırgadım.

Geri
Yukarı