i3 2100 sistem yükseltme önerisi

Melih Baba

Centipat
Arkadaşlar sistem de oynamalar yapmak istiyorum yeni bilgisayar al demeyin lütfen şimdiden teşekkürler.

8 GB RAM.
HD 5550 ekran kartım var.
i3 2100 işlemci.
350W PSU.
H61M-DS2 anakart.
500GB harddisk var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce o HDD'den kurtul. SSD alman lazım ilk olarak. 2012'de neredeyse buna benzer bir sistem toplamıştım. Sadece ekran kartı HD 5570'ti. Geri kalan bütün bileşenler aynı. Bu sisteme çok para yatırmayı mantıklı bulmadım 150TL'ye SSD aldım. Bilgisayarın hızı yerine geldi. Zaten bu şekilde piyasadaki birçok oyunu oynayabilirsin. (Yüksek sistem gereksinimli oyunlar hariç)

Önce o HDD'den kurtul. SSD alman lazım ilk olarak. 2012'de neredeyse buna benzer bir sistem toplamıştım. Sadece ekran kartı HD 5570'Ti. Geri kalan bütün bileşenler aynı. Bu sisteme çok para yatırmayı mantıklı bulmadım 150TL'ye SSD aldım. Bilgisayarın hızı yerine geldi. Zaten bu şekilde piyasadaki birçok oyunu oynayabilirsin. (Yüksek sistem gereksinimli oyunlar hariç)

Aynen 2012 sistemi zaten :) SSD alacağım ilk planım o zaten :) teşekkürler.

sistemde gözle görülür bir performans artışı yapmak için bir kaç temel parçayı değiştirmen gerekecek. Bu da yeni bir bilgisayar alma maliyetine yaklaşır. Bence bir SSD takviyesi yapıp bu şekilde yoluna devam et. İleride para biriktirip elindeki sistemi de sattığında güncel bir bilgisayara geçiş yaparsın. Bu haliyle oynamaya değeceğini sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı