i3 2120 GT 1030 Sisteme Yükseltme Önerisi

MiniSensei

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben bazı oyunları (GTA Online, RDR2, PUBG, Metro Exodus vb.) Adamakıllı oynayabilmek istiyorum 2000 TL bütçem var.

Sistem:

i3 2120 3.30 GHz.
GT1030 GDDR5 2 GB.
4+4 1333 MHz DDR3 8 GB RAM.
120GB SSD.
500GB HDD.
ASUS anakart.

Aklımda şu anki bütçemle RX 570 alıp ve yazın da çalışıp anakart işlemci RAM toplamak var sizce mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şimdi öğrendim model: P8H61-M LX3 Plus r2.0

Hocam işlemci listesine baktım ölü yatırım yapmanıza gerek yok bence, şu an sistemi satma gibi bir fikriniz de yok sanırım bu yüzden bence eğer bütçeniz 3K civarına çıkabiliyorsa RX570 almaktansa 1660 serisini (yabancı sitelerde kısa bir araştırma yaptım darboğaz oranı düşük olarak görünüyor yine de sizin detaylı araştırmanız daha iyi olur.) almanız biraz daha geleceğe yatırım yapmak gibi olur.

Hocam işlemci listesine baktım ölü yatırım yapmanıza gerek yok bence, şu an sistemi satma gibi bir fikriniz de yok sanırım bu yüzden bence eğer bütçeniz 3K civarına çıkabiliyorsa RX570 almaktansa 1660 serisini (yabancı sitelerde kısa bir araştırma yaptım darboğaz oranı düşük olarak görünüyor yine de sizin detaylı araştırmanız daha iyi olur.) almanız biraz daha geleceğe yatırım yapmak gibi olur.
İ3 2120 GTX 1050 ye bile darboğaz yapıyor,1600 serisi ile kullanamaz.
@MiniSensei hocam elinizde ne kadar bütçe var?
2.el de performanslı sistem alabilirsiniz veya 2.el parça kovalayarak toplayabilirsiniz.

i3 2120 GTX 1050'ye bile darboğaz yapıyor, 1600 serisi ile kullanamaz.
@MiniSensei hocam elinizde ne kadar bütçe var?
2.el de performanslı sistem alabilirsiniz veya 2.el parça kovalayarak toplayabilirsiniz.

Hocam arkadaş zaten sistemi satacağını yazmış, ben ondan 1660 serisini önerdim. Zaten işlemcisi RX570 ile darboğaz yapar, bu durumda iki ihtimal oluşur, ya bu işlemciye RX470 takar ya da i7 3770K alır, ama arkadaş 5-6 aya sistemini tamamen satacağı için bence 1660 serisi ona daha yararlı olur, yeni sistemini toplayana kadar oyunlardaki FPS droplara dayanabilecekse tabii bu dediğim geçerli. (benim önerim geleceğe yatırım yapması tabii, şöyle bir video gördüm, hatam varsa kusura bakmayın)

Geri
Yukarı