I3 2120 GTX 1050 Ti darboğaz yapar mı?

LastOne

Femtopat
Daha fazla  
i3 2120 işlemcim var ekran kartı yok ve ekran kartı olarak GTX 1050 almayı düşünüyorum.
Sizce mantıklı mı darboğaz yapar mı ve ucuz önerebileceğiniz var mı 2. el?

Bütçe 1500 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 2120 işlemcim var ekran kartı yok ve ekran kartı olarak GTX 1050 almayı düşünüyorum.
Sizce mantıklı mı darboğaz yapar mı ve ucuz önerebileceğiniz var mı 2. el?

Bütçe 1500 TL.
1500 Tlye RX570 + Xeon E3 ikilisi yapabilirsin rahatça.

Xeon E3 1220 V2 500 TL

RX570 1100 TL

Güç olarak E3 1220 V2 3570 performansı veriyor.

Örnek atabilir misiniz?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam tamam da bunları alınca PSU'yu da yükseletmek gerekiyor ve Xeon işlemciyi desteklemiyor diye biliyorum. Anakartım H61M-K ve onu da değiştirmek falan ohoooo.

Ekran kartının maksimum %50 gücünü kullanabilirsin. Hatta normal şartlar altında GPU'nun kullanım yüzdesi %30'u bile geçmez. Yani devasa miktarda darboğazla karşılaşırsın.

Biraz uydurulmuş gibi geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz uydurulmuş gibi geldi.

Tamam, o halde alın siz grafik kartını. Sıradan bir oyundaki değerleri kontrol edin. Uydurulmuş mu değil mi anlarsınız. Attığınız videodaki GPU GTX 1050 modeli. Ayrıca ne kadar kullanım durumunda olduğu gösterilmiyor. i3 3220 ile GTX 1050 kombinasyonunda GPU maksimum %60 kullanılıyordu.

Tamam, o halde alın siz grafik kartını. Sıradan bir oyundaki değerleri kontrol edin. Uydurulmuş mu değil mi anlarsınız. Attığınız videodaki GPU GTX 1050 modeli. Ayrıca ne kadar kullanım durumunda olduğu gösterilmiyor. i3 3220 ile GTX 1050 kombinasyonunda GPU maksimum %60 kullanılıyordu.

Hocam ben yanlış bir şey demek istemedim de yani ne bileyim çok fazla sahte bilgiymiş gibi geldi onu dile getirdim o kadar.

Geri
Yukarı