i3 2120 İçin Ekran Kartı Önerisi

Belirttiğim durumlar zaten olasılıktı. Kesin bir ifadeyle konuşmamıştım :) Zaten sorun işlemcinin ekran kartını beslemesi. Arada ki ilişkiyi tam olarak bilemeyen ve merak eden arkadaşlar için kısaca şöyle özetliyim. Siz oyun oynarken işlemci ekrana verilecek görüntünün piksel piksel koordinatları, zamanlamasını ve renk değerlerini hesaplar. Bu bilgileri ekran kartına gönderir ve grafik işlemcisi bu bilgileri işleyerek monitöre aktarır. Anlatmak istediğim işlemci, ekran kartını beslemeyebilir.
Kardeşim mevcutta zaten 3.0'ı bile tam randımanlı kullanılmıyor ki.

E

Eski bir işlemci fakat GT1030'u besleyebilir. 10FPS'de takılma neymiş ilk kez duydum. Açmama olayınıda ilk kez duydum. PCl-e 3.0 kullanmasa bile GTA V'i 'oynanabilir' bir derecede oynayabilir.

Bütçeniz yeni bir bilgisayara yetmiyosa yerinizde olsa alırdım.

Eğer GT1030 alırsanız performansınız buna benzer olacaktır.

DİPNOT: RAM'inizi GTA V gibi oyunlarda en az 6-8 GB kullanmanızı öneririm. RAM'den kaynaklı drop yiyebilirsiniz ancak RAM'ler ekran kartı kadar pahalı değiller gayet uyguna 4GB daha RAM alırsanız daha iyi olur.
300 TL'ye GTX 760 buldum, alınır mı? İkinci el. 128 Bit, 2GB.

Bütün yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Farklı söylemler var. Ekran kartını değiştirirsem performans alırmıyım alamazmıyım? Ne yapayım?

Aynı sistem bendede var.
Benimkisi 6GB RAM
İşlemcimiz aynı.
Anakartım daha kötü olabilir pegatron markası eski casper hazır pc'lerde oluyordu.
PCI 2.0destekliyor. AMD Radeon 5450 1gb ddr3 ekran kartım vardı lolü zor oynuyordum
ama PCI 2.0destekleyen AMD Radeon 6870HD 1GB GDDR5 256BİT ekran kartı aldım 2.el
200-250TL arası bulabilirsin. Mining falan yapılmamış güvenilir fazla satış yapmış oy almış satıcılardan 2.el alabilirsin. Benim bütçeme uyduğu için bunu aldım. Daha iyilerini de alabilirsin PCI 2.0 destkeli varsa. Mesela 6870HD benimkisi sen sallıyorum 7590HD varsa onu al 2.0 PCI destekliyorsa.. Ama bu ekran kartını aldığım için ben 500WATT PSU gerekiyor dedikleri için 2.el 500W değil de 600W PSU bile aldım. 400TL'ye aldım toplam :D

Geri
Yukarı