i3 2120 Sistem Görüntü Gelmemesi

dgl.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim eski masaüstü bilgisayarım var çokta eski değil fakat eski yani. Bilgisayarı açtığımda ekran simsiyah oluyordu ve görüntü gelmiyordu fakat bilgisayar çalışıyordu. Daha sonra RAM'leri çıkartıp takarak sorunu çözmüştüm. Birkaç hafta sonra aynı sorun tekrarlanmaya başladı, bilgisayarı babam tanıdığına götürdü ve adam işlemcinin yandığını söyledi. Yaklaşık 6-7 ay sonra ben bir şüphelendim ve tekrar bilgisayarı aldım yanıma, açtım işlemcinin soğutucusunu çıkarttım bilgisayarı açtım ve işlemcinin sıcaklığını hissediyordum, elimi üzerine koyduğumda sıcaklık vardı bende yanmasın diye hemen kapattım bilgisayarı. Sanırsam işlemci yanmadı RAM'lerde sıkıntı var, sizce de öyle mi? İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Sistem Özellikleri:
  • İ3 2120
  • Pegatron anakart
  • HD 6350
  • 250W belki daha fazla.

RAM'ler anakartla uyumlu maksimum 1000 MHz falan DDR3 olması lazım ya da DDR2.(Anakartın modelini tam hatırlamıyorum.)

Farklı ekran kartında denemedim, onboard hiç algılamıyor. Anakartın ışığıda yeşil yanıyor ve fanlar dönüyordu soğutucu takıldığında. RAM'lerde ya da işlemcide sorun olduğunu düşünüyorum, sizlerin fikri nedir?

Isınan her şey çalışıyor demek değildir. Bilgisayarcının bir bildiği vardır. Belkide bilgisayarın toptan bozulmuştur (bunu genelde güç kaynağı yapar). Başka RAM ve işlemci ile denemelisin yinede ekran kartında sorun olma ihtimalide var. Ekranın siyah olup görüntü gelmemesi kesinlikle RAM problemidir. Temas yerleri paslanmış olabilir silgiyle silmeyi dene, işlemciye de aynısını yap. Olmazsa da geçmiş olsun artık yapacak pek bir şey yok demektir.

Güc kaynağı olsa fanlar dönmez ama değil mi? Başka RAM ve işlemcide deneyeceğim umarım sorun düzelir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı