Çözüldü i3 2120 Sistemde GTA 5 Kasma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
@Asya Ay maalesef nedir? Anakart da problem mi olsaydı yani? :D
@güngör54 şu O.C nasıl yapıyorsun anlatır mısın? Ben de kendi ekran kartıma O.C yapmak istiyorum da.
Msi afterburner indir orda zaten ayar tablosu var ordan yavaştan arttır sıcaklık derecesini kontrol et çok basit.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
@güngör54 teşekkürler. Peki, ilk 1 hafta kasmıyordu demiştiniz ve şimdi ise O.C yaptınız ve kullanıyorsunuz, ilk 1 hafta ile arasında performans farkı oldu mu?
Windowd 10 x64 uefi kurdum ve sürücüleri sorunsuz yükledim.
Sonra GPU tweak ile ayar yaptım,icinde fps gosteren bir program vardı onu yükledim sürekli fps düşüyor kasiyordu.
Suan onları kaldırdım ve msi afterburner ile overclok yapip ayriyetten bios ayarlarını yaptim suan cok güzel ne sıcaklık sorunu var ne kasma gta 5 60 fps stabil.

@güngör54 bir de, ben de mi kaldırmalıyım Asus GPU Tweak programını?

Bence Windows 10 kurup güncelleştirmeleri full yükleyip sürücülerini son sürüm ve chipsette taktik olarak setup dosyasini calistira atıp -overall yazabilirsin.
Anakartın ayarlarini en iyi verim alınacak şekilde ayarlamalısın.
Son olarak detaylı bir temizlik termal macun ve ekstra fan yeri varsa takılabilir.
Hafiften overclok yapabilirsin mesala işlemci çarpanlarını arttir biostan 106.1 ise 108 yap, msi afterburner ile overclok cok iyi sonuç veriyor bu arada.

@güngör54 ben bu olayı tam anlamış değilim, size zahmet olmaz ise, yaptığınız ayarların ekran alıntısını atabilir misiniz?

5.PNG Ekran Alıntısı3.PNG
5.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı4.PNG

35-40.5 ayarlar süper görüldüğü gibi sizde de işe yarar bence denemelisiniz.
Standart ayarlarda 60 FPS stabil !

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20 KB · Görüntüleme: 277
  • Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    37,3 KB · Görüntüleme: 177
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı